Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

“Bu Kente Hizmet Vermekten Gurur Duyuyorum”

“Bu Kente Hizmet Vermekten Gurur Duyuyorum”
3.751 okundu.
17 Aralık 2020 - 11:51

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse Safranbolu’nun UNESCO Dünya Miras Listesine Girişinin 26. Yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Köse mesajında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne Giriş Yıldonümünü pandemi nedeni ile buruk kutladıklarını ifade etti. Safranbolu’nun gelecek nesillere miras o k bırakılacağını belirten Köse şehrin varlığı kıymetine kıymet katarak sürdüreceğini belirtti.

Başkan Köse mesajının devamında; “Dünyanın en iyi korunan 20 kentinden biri olan şehrimiz, içinde yaşayarak korunmayı başarmış, kültürün ve estetiğin ahenkli buluşması ile bir sanat eseri gibi günümüze gelmiştir. Geleneksel Türk toplum yaşantısının bütün özelliklerini günümüze taşıması, kendini zamana karşı saklamış olması, Safranbolu’yu “Korumanın Başkenti” unvanına kavuşturmuştur. Bu zenginlik kenti bir Müze Kent haline getirmiştir. Sahip olduğu zengin kültürel mirası kent ölçeğinde korumadaki başarısı Safranbolu’yu “Dünya kenti” yapmış ve UNESCO tarafından 17 Aralık 1994 yılında bu unvanla taçlanmıştır.” dedi.

“Birçok İnsanın Emeği Var”

Safranbolu’nun günümüze gelmesinde birçok insanın emeğinin olduğuna dikkat çeken Köse emeği geçen herkese tek tek teşekkür etti.

Başkan Köse mesajının son bölümünde; “Bürokratlarımızdan ahşap ustalarımıza, akademisyenlerimizden Arastalardaki zanaatkarlarımıza herkesin emeği büyük. Ben şehrimizin bugünlere gelmesi için mesai harcayan, her güzel şeyi ilmek ilmek işleyerek sunan kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize, halkımıza kısacası her taşında, harcında katkısı bulunan herkese tek tek şükranlarımı sunuyorum.

İçerisinde böylesine büyük zenginlikleri barındıran bu kente hizmet vermekten gurur duyuyorum. Kendini, tarihini, kültürünü korumayı ödün vermeden başarmış bir şehrin belediye başkanı olmanın onuruyla nice yılları dünyanın nazarında parmak ile gösterilecek kadar özel bir Safranbolu o k kutlamayı diliyorum’’dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.