Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Devlet Dimdik Ayakta

Devlet Dimdik Ayakta
4.595 okundu.
08 Haziran 2022 - 18:25

Devlet Dimdik Ayakta

Son 10 yılda Karabük cemiyet hayatının içinde olanlar hemencecik hatırlar bu cümleyi. “Devlet Dimdik Ayakta”

Geçtiğimiz günlerde T24 den bir köşe yazısı düştü. Tolga Şardan imzalı yazıyı bazı dostlar bize de attı. Allah Allah, neyin nesi merakı ile yazıyı okumaya başladım. Birden aklıma yine o söz geliverdi.

Devlet Dimdik Ayakta

Yazı bir dönem Karabük İl Emniyet Müdürlüğü yapan Bursa’da görevli Polis Başmüfettişi Serhat Tezsever’in emekli edilişinin serüvenini anlatıyordu.

İçim cız etti! Düşünmeden edemedim.

Bir yanda mesleki tecrübesi en üst seviyeye ulaşmış, yaş haddinden emekliliğine daha 5 yıl olan bir emniyet mensubu. Diğer yanda çok az polis müdürüne uygulanmış, yaş haddinden emekli olmasına bir gün kalana kadar görevinde olan mevcut Karabük Emniyet Müdürü!

Kentte görevde olduğu süre zarfında mesai arkadaşlarının, Kentin cemiyet hayatının ve Karabük insanının gönlünde taht kurmuş bir Emniyet Müdürü. Milliyetçi görüşten geldiği söylenerek Karabük’ten milletvekili adayı olur mu denilecek kadar Karabüklüler ile özdeşleşmiş bir insan.

Görevden alındıktan sonra, nedenleri, niçinleri, keşkeleri, sebepleri sonuçları, vedaları ağlayanları, dostlukları günlerce konuşulan tezinden sever bir insan.

Kaderin cilvesi o ki; (Tolga Şardan’ın yazısından)

Bir yanda hain darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz akşamı yaşananlar,

Diğer yanda Ankara’dan alay komutanını gözaltına al, direnen, engel olan olur ise onları da al talimatı.

Diğer yanda uygunluk vermeyen Karabük Valisinin talimatı.

Bir yanda dönemin Karabük Valisi ve bugünün Emniyet Genel Müdürü,

Diğer yanda önce başmüfettiş yapılan, sonra birçok fetö dosyası verilen, en son Bursa emniyetini gurup başkanlığı olarak teftiş ettirilen ve birkaç gün önce 5 yıl daha hizmet verebilecek iken emekliliğe sevk edilen dönemin Karabük Emniyet Müdürü.

Başka bir yanda ise Adaletin 9 yıl FETÖ’den ceza verdiği söylenen dönemin alay komutanı

Ne diyelim Devlet Dimdik Ayakta

Elbet bir bildiği, hikmeti, nedeni, vardır.

Görevini Layikı ile yapmayan, kendi çıkarına kullanan, hatalar, yanlışlar yapan yukarıdan aşağı her kim olur ise olsun, derhal tespit edilmeli ve elbet adalet cezasını vermelidir. Hem de hiç tereddütsüz.

Yalnız  devletin ehil eller ile yönetilmesi gerekliliği. Yetişmiş insan gücünün önemi. unutulmaması gereken en önemli noktadır. Zira 15-20 yılını temel eğitim, ardından bir sürü özel eğitim, en zorlu, en mahrem görevler, edinilen tecrübeler, kolay kolay kazanılmıyor.

Bu görevler kimseye baki kalmadı kalmıyor da.

Önemli olan millet adına yaptığı görevi en layıkı ile yapıp, vicdanen, imanen müsterih olup arkasında hoş bir seda bırakabilmek.

Kimileri bir sözü ile insanların gönlünde taht kurdurur, kimileri gitti diye şükür okutturur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.