Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Eskipazar’da Şüpheli Balık Ölümleri Endişe Yaratıyor

Eskipazar’da Şüpheli Balık Ölümleri Endişe Yaratıyor
3.650 okundu.
09 Aralık 2021 - 7:45

Eskipazar’da bulunan Bulduk Baraj Göleti bölgesinde şüpheli balık ölümleri korkutuyor. Karabük’ün Eskipazar İlçesi’nde bulunan Bulduk Göleti’nde ölen sazan balıkları karaya vurdu. Bir vatandaş tarafından kamera kaydına alınan görüntüler endişe yarattı.

Eskipazar’da bulunan Bulduk Baraj Göleti bölgesinde yaşanan balık ölümleri tedirginlik yaratıyor. 19 Kasım 2019 yılında aynı bölge de şüpheli balık ölümleri meydana gelmiş ve konu ile ilgili İl Tarım ve Orman Müdürlüğü çalışma başlatmıştı. Yapılan denetimler sonrasında Gerede Organize Sanayi Bölgesi Atıksu Arıtma Tesisi kusurlu bulunmuş ve 361 bin 018 TL idari para cezası uygulanmıştı.

İki yıl sonra aynı bölgede şüpheli balık ölümlerinin yaşanması ise akıllarda soru işareti oluşturdu. Konu ile ilgili İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün nasıl bir çalışma yapacağı ise merak ediliyor.

“İki Yıl Önce de Eskipazar’da Şüpheli Balık Ölümleri Meydana Gelmişti”

Hatırlanacağı üzere iki yıl önce de aynı bölge de şüpheli balık ölümleri meydana gelmiş ve yetkililer tarafından şu açıklamada bulunulmuştu;

“Bulduk Baraj Göletinde meydana gelen balık ölümlerine ilişkin ihbara ve yerel basında yer alan haberlere istinaden Müdürlüğümüz teknik personellerince gölet alanında 19.11.2019 tarihinde yapılan denetimde, gölet alanında yoğun koku ve kirlilik oluştuğu, çok sayıda ölü balığın bulunduğu tespit edilmiş olup, göletin membasından (üst kot), gölet alanından ve gölet mansabından (alt kot) olmak üzere gölet suyundan numuneler alınarak analizi yapılmak üzere Bakanlığımız Çevre Referans Laboratuvarına gönderilmiştir. Analiz sonuçlarının Müdürlüğümüze ulaşmasına müteakip Bolu İl Müdürlüğüne gönderilecektir.
Analiz sonuçlarının Müdürlüğümüze ulaşmasına müteakip Bolu İl Müdürlüğüne gönderilecektir.
Bahse konu olumsuzlukların tespitine yönelik olarak Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personellerince 22.11.2019 tarihinde Gerede OSB Atıksu Arıtma Tesisi’nde yapılan denetim neticesinde 361.018 TL idari para cezası uygulandığı, atıksularını alıcı ortama deşarj eden tesislerden atıksu numunesi alındığı, gerekli analizler yapılmak üzere yetkili laboratuvara gönderildiği, analiz sonuçları gelmesine müteakip gerekli idari işlemlerin yapılacağı bildirilmiştir.
Ayrıca, Karabük Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından balık ve sudan numune alınmış olup, sudaki oksijen seviyesinin takip edildiği bildirilmiştir.

Konu Müdürlüğümüz tarafından titizlikle takip edilmektedir.”

Şüpheli balık ölümleri korkutuyor.

Eskipazar’da bulunan barajda ölen balıklar karaya vurdu

https://www.facebook.com/KarabukDerinHaber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.