Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

“Eflani Hindi Bandırması” İkincilik Getirdi

“Eflani Hindi Bandırması” İkincilik Getirdi
5.730 okundu.
20 Ocak 2020 - 10:25

KBÜ’nün ve geleceğin aşçıları her katıldıkları etkinlikten başarıyla ayrılıyor. Ayrıca öğrenciler katıldıkları etkinliklerde yöre lezzetlerinin tanıtılmasına da katkı sağlıyor.

Karabük Üniversitesi Eflani Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü öğrencileri, yemek yarışmalarındaki başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Öğrenciler, Antalya’da farklı kategorilerde düzenlenen yemek yarışmasında bir ikincilik, bir de üçüncülük elde etti.

Gelenekten Geleceğe Yaşasın Anadolu

Eflani MYO Aşçılık Bölümü öğrencileri, Türkiye Aşçılar Federasyonu tarafından “Gelenekten Geleceğe Yaşasın Anadolu” sloganıyla düzenlenen ve Türkiye’de gastronomi alanındaki akademisyenleri ve profesyonelleri bir araya getiren etkinliğe katıldı.

Antalya Anfaş Expo-Center’da yapılan fuar kapsamında düzenlenen etkinlikte ayrıca bir de yemek yarışması düzenlendi. Bugüne kadar birçok yemek yarışmasında derece elde etmeyi başaran Aşçılık Bölümü öğrencileri, bu yarışmada da başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Aşçılık Bölümünden Öğr. Gör. Sibel Ayyıldız liderliğinde öğrenciler Uğur Çakır, Ayşenur Özmen ve Eray Küçükyılmaz’ın katıldığı yarışmada, iki kategoride ödül alındı. “Kapalı Kutu Yemek Yarışması” kategorisinde üçüncü o k bronz madalya kazanan öğrenciler, Eflani’nin coğrafi işaretli yemeği olan “Eflani Hindi Bandırması“, Miyana Helvası ve Göcü Çorbası ile “Geleneksel Türk Mutfağı” kategorisinde ikincilik derecesi ile gümüş madalya aldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.