Karabük Derin Haber

Valilikten Elazığ İçin Yardım Çağrısı

Valilikten Elazığ İçin Yardım Çağrısı
Avatar
melis dondu( [email protected] )
18 okundu
26 Ocak 2020 - 19:04

Karabük Valiliğinden Duyuru!

Karabük Valiliği, Elazığ merkezli meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından depremzedeler için yapılacak olan yardım için duyuru yaptı.

Yazılı olarak yapılan duyuruda, “İlimizde yaşayan vatandaşlarımız, dernek, vakıf, STK ve kurumlar tarafından deprem bölgesine yapılması düşünülen yardımların koordinasyonunun AFAD başkanlığınca yapılması cumhurbaşkanlığınca talimatlandırılmıştır. Devletimiz depremin olması anından itibaren tüm kurumları ile koordineli bir şekilde kurtarma ve yardım çalışmalarına başlamış ve devam etmektedir. Deprem bölgesinde yaşayan insanlarımızın her türlü ihtiyaçları anında Devletimiz tarafından karşılanmaktadır. Buna rağmen yardımsever Milletimiz depremden etkilenen kardeşlerimize yardım etmek istemektedirler. Bu maksatla, AFAD Başkanlığından ısıtıcı, kullanılmamış giyecek ve gıda malzemesine ihtiyaç duyulabileceği bilgisi alınmıştır. Her türlü bilgi için, Karabük İl AFAD Müdürlüğü İrtibat :0370 415 65 52- 0505 616 99 44 numaralarından alabilirsiniz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Ayrıca, nakdi yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar için de gerekli numaraların yer aldığı duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.