Karabük Derin Haber

Vali Gürel, Müdür Emirsüleymanoğlu’ndan Brifing Aldı

Vali Gürel, Müdür Emirsüleymanoğlu’ndan Brifing Aldı
Avatar
melis dondu( [email protected] )
240 okundu
14 Şubat 2020 - 9:53

2019 yılında Karabük dış ticaret verilerine göre ithalat 734 milyon dolar, ihracat 382 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Karabük Valisi Fuat Gürel, kurum denetimleri kapsamında İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünü ziyaret etti. İl Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu’ndan 2019 yılında yapılan çalışmalar hakkında karşılaştırmalı bilgi aldı.

Emirsüleymanoğlu slayt eşliğinde yaptığı sunumda; bilim, sanayi ve teknoloji alanında politika, strateji, plan ve programlar geliştirmek ve uygulanmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Ayrıca bilgi toplumuna dönüşüm sürecinde bilimsel bilgiye dayalı düşüncenin özendirilmesini sağlamak, yüksek teknolojiye dayalı, verimli, çevreye duyarlı, dışa bağımlılığı azaltan bir üretim yapısının oluşmasını sağlamak misyonu ile görev yaptıklarını ifade etti.

Öte yandan Karabük’ün dış ticaret verileri hakkında da bilgi verdi. 2019 yılında Karabük dış ticaret verilerine göre ithalatın 734 milyon dolar, ihracatın 382 milyon dolar olarak gerçekleştiğini belirtti.

Vali Fuat Gürel, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu ve kurum personeline teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

 

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.