Karabük Derin Haber

KBÜ Uluslararası Platformda Yer Almaya Devam Ediyor

KBÜ Uluslararası Platformda Yer Almaya Devam Ediyor
Avatar
melis dondu( [email protected] )
503 okundu
17 Şubat 2020 - 11:31

Birincisi 2018 yılında Karabük Üniversitesinde yapılan “Uluslararası Siber Güvenlik ve Bilgisayar Bilimleri Konferansı’nın (ICONCS 2020)” ikincisi Bangladeş’in başkenti Dakka’da düzenlendi. Konferansa Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat da katıldı.

ABD, Malezya, Meksika, Çin, Türkiye ve Bangladeş olmak üzere çeşitli ülkelerden akademisyenler, siber güvenlik alanındaki bilimsel ve endüstriyel çalışmalarını paylaştı.

Ayrıca akademisyen ve uzmanlar tarafından siber güvenlik sistemleri teknik, hukuki, ekonomik ve sosyal boyutlarıyla ele alındı.

Konferansın açılışında konuşan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat,

Daffodil Üniversitesiyle bu yıl ikincisini düzenlediğimiz  konferansta olmaktan çok mutluyuz. Bu organizasyonu gelecek yıllarda da devam ettirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Konferansta yer alan bir diğer konuşmacı Bangladeş Dijital Güvenlik Ajansı Genel Müdürü Md. Rezaul Karim teknolojinin hayatın her alanında kullanımının yaygınlaşmakta olduğunu ve ulusal kritik dataların dijital olarak saklanmasının önem kazandığını belirterek:

Devletin sınırlarını askerle korursunuz, bu verileri de aynen ordu gibi koruyacak personeli yetiştirmek gerekiyor.” dedi.

Davetli konuşmacı olarak konferansa katılan Karabük Teknokent Genel Müdürü ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuz Fındık ise, “HTM Kullanarak Spam Posta Algılama” konulu bir sunum yaptı.

Rektör Polat, Dhaka Üniversitesini de Ziyaret Etti

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, ICONCS 2020’ye katılmak üzere gittiği Bangladeş’te, Dhaka Üniversitesine de bir ziyaret gerçekleştirdi.

Dhaka Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Md. Akhtaruzzaman ve ekibi ile bir araya gelen Rektör Polat, iki üniversite arasında yapılabilecek muhtemel iş birliği alanlarını görüştü.

 

 

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.