Karabük Derin Haber

Vekil Güneş TBMM’de Keltepe’yi Değerlendirdi

Vekil Güneş TBMM’de Keltepe’yi Değerlendirdi
Avatar
melis dondu( [email protected] )
655 okundu
19 Şubat 2020 - 19:14

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş TBMM Genel Kurulu’nda Keltepe Kayak Merkezi ile ilgili gündem dışı konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasında kayak merkezinin oluşum fikrinden açılışına kadar olan süreci Genel Kurul’da değerlendirdi.

Karabüklü hemşehrilerinin sahip çıktığını ve kayak merkezini dünya standartlarına getirmek için çaba gösterdiklerini ifade etti.

Karabük’ün, uzun süredir gündemde olan Kayak Merkezi Projesinin 2019 yılının son günlerinde ülkenin 53’üncü kayak merkezi olarak nihayete kavuştuğunu belirtti.

Açıklamasının devamında ise şunları söyledi:

Kayak merkezimizin bulunduğu yer, doğası, coğrafyası, manzarası, blok ormanları, gölleri, temiz havası ve suyuyla nadide bir vatan köşesidir. Karabük il merkezine 29 kilometre mesafede bulunmaktadır. Karaağaç Köyü sınırlarında, 2 binli rakımda ve 172 bin metrekarelik alanda inşa edilmiştir. Tesisin bulunduğu noktada karın yerde kalma süresi yaklaşık yüz yirmi gündür. Bu süre kış turizmi ve kayakseverler açısından oldukça iyi bir potansiyeldir. Ayrıca kar kalitesi de Uludağ, Kartalkaya ve Ilgaz’la eş değere sahiptir. Bu hususlar da bize tesisimizin geleceği hakkında umut vermektedir. Özellikle Kuzey Anadolu kış turizmi koridorunda yer alan Kartepe, Kartalkaya, Esentepe, Ilgaz Kayak Merkezlerine de iddialı bir alternatif olacağına inanıyoruz. Kayak merkezimiz şimdilik günübirlik olarak hizmet vermekte. Konaklama tesislerinin yapılmasının akabinde sadece kış aylarında değil, kongre, fuar, futbol ve gençlik kampları, dağ ve yayla turizmi gibi faaliyetler çerçevesinde 4 mevsim birçok turizm kolunda hizmet verecek. Katkı sunacak potansiyele sahiptir.

“Karabüklü hemşehrilerimiz kayak merkezine sahip çıkmıştır”

Kayak merkezinin potansiyeline de değinen Güneş;

Kayak merkezimizin Karabük’ümüzün turizmine, ekonomisine ve istihdamına da artı değer katacağı muhakkaktır. Yöre halkımızın beklentisi de bu doğrultudadır. Açıldığı günden itibaren geçen sürede Karabüklü hemşehrilerimiz kayak merkezine sahip çıkmış ve her gün yüzlerce insan bölgeye akın etmiştir. Kayak merkezimizi dünya miras kenti Safranbolu’muzun sahip olduğu turizm potansiyeliyle birlikte değerlendirdiğimizde önemi daha da artacaktır. Konaklama tesisleriyle ilgili çalışmalarımız ve görüşmelerimiz sürmektedir. İhtiyaçlarımızı ve eksikliklerimizi de en kısa sürede tamamlayıp kayak merkezimizi dünya standartlarında bir tesis hâline getirmek öncelikli görevlerimiz arasındadır. Ak Parti iktidarında yöremize böyle nitelikli ve nezih bir tesisi kazandırmış olmanın gururunu ve ayrıca mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl yolunu sıcak asfaltla tamamladığımız Keltepe Kayak Merkezi’ne siz değerli milletvekillerini ve kayakseverleri davet etmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.