Karabük Derin Haber

Safranbolu’da Uzman Erbaşlardan Görkemli Tören

Safranbolu’da Uzman Erbaşlardan Görkemli Tören
Avatar
melis dondu( [email protected] )
1.163 okundu
21 Şubat 2020 - 15:59

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Kapan Operasyonlarıyla 144 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda 30. Dönem Uzman Erbaş Asayiş Kursu kapanış töreni düzenlendi.

Törene; Orgeneral Arif Çetin, Vali Fuat Gürel, Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, kaymakamlar, daire müdürleri, gaziler ve askerlerin aileleri katıldı.

2 bin 237 uzman erbaşın mezun olduğu törende; Orgeneral Çetin, Vali Gürel, Korgeneral Çitil, kursu dereceyle tamamlayan erbaş ile ailelerine plaket ve hediyeler verdi.

Törende konuşan Çetin, milletin kendilerine gösterdiği destek ve dualarla görevlerini yapacaklarını, bu duaların güçlerine güç katacağını söyledi.

Yurt içinde terörle mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini ifade eden Çetin,

“Allah’ın yardımıyla, vatandaşımızın desteğiyle, hayır dualarıyla, milletimizin sevgi ve güveniyle dağlardaki PKK teröristleri başta olmak üzere bütün teröristlere karşı mücadelemiz Cudi’de, Gabar’da, Herekol’da, Kato’da, Faraşin’de, Bestler Dereler’de, Tendürek’te, Ağrı’da, Tunceli’de, Hakkari’de, Diyarbakır’da velhasıl ülkemizin her karış toprağında, her yerinde devam edecektir. Bunda hiç kimsenin şüphesi olmasın. Terör örgütleri üzerinden ülkemizi bölmeye milletimizi parçalamaya çalışanlara bugüne kadar aman vermedik, bu alçaklara bundan sonrada aman vermeyeceğiz. Yüce milletimizin bizlere gösterdiği destek ve dualarla görevimizi yapacağız, bu dualar gücümüze güç katacaktır” dedi.

“Ara, bul, yok et”

“Kıran” ve “Kapan” operasyonlarına değinen Çetin, şunları kaydetti:

18 Ağustos 2019 tarihinde Kıran operasyonlarıyla başlattığımız ve şuanda Kapan operasyonlarıyla devam eden mücadelemizde 144 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Çok sayıda mağara, sığınak, depo imha edilmiş, çok sayıda silah, mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. İcra edilen başarılı operasyonlar sonucunda aralarında üst düzey sözde sorumlularında bulunduğu çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. Terör örgütlerinin imkan, harekat ve eylem kabiliyetleri önemli ölçüde sınırlandırılmıştır. Yurt içinde terörle mücadele kararlı, inançlı, inatçı şekilde ve intikam gibi bir ruhla devam ediyor. Mevcut yasaların verdiği yetki ve sorumluluklar çerçevesinde öncelikle, bölgede alan hakimiyeti sağlanıyor. Bu alanda varsa kalan teröristleri ara, bul, yok et yöntemiyle kamuoyundan ve ülkemizin gündeminden tamamen çıkartmaya kararlıyız.

Teröre diz çöktürüldüğünü vurgulayan Çetin, “Evlatlarımızın yeni görevi kendilerine, ailelerine, vatanımıza milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bu kahraman gençler, sizin evlatlarını bu yüce milletin evlatları, teröre diz çöktürmüştür. İşte Safranbolu’da yeni katılan bu kahramanlarımız, yarından itibaren yeni görev yerlerine giderek terörle mücadele kaldığı yerden daha da hız vererek devam ettirilecektir. Onlarla ne kadar gurur duysanız azdır” ifadelerine yer verdi.

Çetin, son teröristin etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonların devam edeceğini de aktardı.

Konuşmanın ardından uzman erbaşlar tarafından hazırlanan gösteri büyük alkış aldı.

Jandarma Genel Komutanlığı Mehteran Takımı da gösteri yaparken, tören geçişinin ardından aileler çocuklarıyla buluştu.

Orgeneral Çetin, tören sonunda bir araya gelen uzman erbaş ve ailelerinin yanına giderek birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.