Karabük Derin Haber

Başkan Vergili’den Marketlere Sert Tepki

Başkan Vergili’den Marketlere Sert Tepki
Avatar
melis dondu( [email protected] )
2.426 okundu
24 Mart 2020 - 12:01

İçişleri Bakanlığı yayınladığı bir genelgeyle koronavirüs ile mücadele kapsamında; 65 yaş ve üzeri vatandaşlara ve kronik rahatsızlığı bulunan hastalara sokağa çıkma kısıtlaması getirdi.

Yayınlanan genelgenin ardından “Vefa Destek Grupları” kurulurken, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, hükümetin bu kararına destek vermeyen marketleri topa tuttu. Vatandaşları bu marketlere ekonomik ambargo uygulamaya davet etti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Karabük’ün MHP’li Belediye Başkanı Rafet vergili sosyal medya hesabından;

İçişleri Bakanlığımızın 65 yaş üstündeki büyüklerimize ve kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlarımıza yönelik getirdiği sokağa çıkma kısıtlamasının ardından çalışmalarımıza hemen başladık. Tüm Karabük şundan emin olsun; Evden çıkamayan hiçbir Karabüklü’yü mağdur etmeyeceğiz. Çağrı Merkezimizdeki personel sayısını artırıyor, başvuruda bulunanların ihtiyaçlarını anında gidermeye yönelik çözüm yolları üretiyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının anında giderilmesine yönelik şehrimizdeki marketlerle evlere servis noktasında görüşmeler yapıyoruz. Karabüklülere hizmet verecek marketlerimizi sizlere kısa sürede açıklayacağız.” paylaşımı yaptı.

Ardından Zabıta Müdürü Sedat Köse’ye de şehirdeki marketlerle teker teker görüşme talimatı verdi.

Köse, raporunda şehirdeki 3 market dışında tüm bakkal ve marketler bu zor günlerde devletin ve milletin yanında olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili önemli değerlendirmede bulunan Başkan Vergili;

Değerli Hemşehrilerim; hepinizin de bildiği gibi İçişleri Bakanlığımız 65 yaş ve üzeri büyüklerimiz ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması getirdi. Bizlerde Karabük Belediyesi olarak genelgenin yayınlandığı akşamdan itibaren bu insanlarımızın ev ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçtik. Saygıdeğer Karabüklüler; Zabıta Müdürümüz şehrimizdeki marketlerimizin sahipleri ve yöneticileriyle bizzat görüşerek kampanyaya destek istedi. Yapılan görüşmeler sonucunda şehrimizde ticari faaliyetlerini sürdüren 3 market hariç tüm marketlerimiz devletimizin ve milletimizin emrinde olduklarını ifade etti. Öncelikle bu zor günlerde halkımızın yanında olan vefakâr ve kadirşinas işletmelerimize Karabük halkı adına şükranlarımı sunuyor, bol kazançlar temenni ediyorum.” dedi.

“Duyarsız Kalanlara Gereken Ekonomik Ambargoyu Uygulayacak

Açıklamasının devamında ise kampanyaya destek vermeyen marketlere sitem eden Başkan Vergili;

Bu vesile ile değerli hemşehrilerimizin bir konuya dikkatlerini çekmek istiyorum. Kampanyamıza destek vermeyenler. Bu zor günlerde ülkemizin ve halkımızın yanında olmayanlar. Şehrimiz genelinde mantar gibi şube açıp, her gün bu şehrin milyonlarca lirasını alıp şehir dışına taşıyanlar! İnanıyorum ki saygıdeğer halkımız bundan sonra alışverişlerini yaparken bu günleri göz önünde bulunduracak. Bu zor günlerde kendilerine karşı duyarsız kalanlara gereken ekonomik ambargoyu uygulayacak” ifadelerini kullandı.

Kampanyaya destek vermeyen BİM, A-101 ve ŞOK marketler zincirine sert bir şekilde tepkisini ortaya koydu.

Öte yandan ülkenin ve dünyanın zor günler geçirdiği bu dönemde halkının ve devletinin yanında yer alan firmaların isimlerini paylaştı. Vatandaşlardan alışverişte bu firmaları tercih etmelerini istedi.

Türk halkının yanında yer alan firmalara teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

 

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.