Karabük Derin Haber

Karabük’te Polisler Yaşlılardan Eve Gitmeleri İçin Söz İstedi

Karabük’te Polisler Yaşlılardan Eve Gitmeleri İçin Söz İstedi
Avatar
melis dondu( [email protected] )
1.249 okundu
24 Mart 2020 - 17:57

Karabük’te polis ekipleri koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı olan yaşlılardan eve gitmeleri için söz isterken, ilginç diyaloglar ortaya çıktı.

Türkiye genelinde olduğu gibi Karabük’te koronavirüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında dışarıya çıkan risk grubundaki yaşlılar ekipler tarafından uyarılmaya devam ediliyor.

Kentin çeşitli bölgelerinde denetimlerini sıklaştıran ekipler yaşlılara dışarıda bulunmalarının kendileri için tehlikeli olduğu uyarılarını yaptı. Bu sırada ekipler ile vatandaşlar arasında ilginç diyaloglar yaşandı.

64 yaşında olan ve risk grubunda olan bir vatandaş ise ekiplerin “Ne yapıyorsun burada” sorusuna “Geziyorum” cevabını verdi.

Oğlu Şırnak’ta görevli olan bir yaşlı kadın, kendisine ‘neden dışarıda bulunuyorsun’ diye soran ekiplere,

Kimsem yok. Bankadan paramı alacağım. Elektriğimi yatıracağım, gideceğim. Kronik bir rahatsızlığım yok çocuğum” ifadelerini kullandı.

Ekiplerin eve gitmesi konusunda uyarısının ardından yaşlı kadın işlerini bitirdikten sonra eve gideceğine dair söz verdi.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler korona virüs tedbirleri kapsamında park, bahçe ve caddelerde yapılan uygulamayı aralıksız sürdürmeye devam ediyor.

 

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.