Karabük Derin Haber

Ünal ve Güneş’ten Cezayirlililer Geliyor Açıklaması

Ünal ve Güneş’ten Cezayirlililer Geliyor Açıklaması
8.029 okundu
25 Mart 2020 - 23:20

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs ile mücadele tüm imkanlar ile devam ediyor. Bir yanda ısrarla vatandaşlar evlerinde kalmaya davet edilip virüsün yayılması engellenmeye çalışılıyor. Diğer yanda testleri positif çıkan vatandaşlarımız tedavi edilmeye gayret gösteriliyor.

Öte yandan akşam üzere Karabük’e hava alanındaki yaklaşık bin kişi olan Cezayirlilerin getirileceği şeklindeki haberler üzerine Karabük’te vatandaşlar arasında ciddi şekilde tepkiler oluşmaya başladı.

Konu ile ilgili resmi makamlardan henüz net bir açıklama ise yapılmadı.

ÜNAL VE GÜNEŞ’TEN AÇIKLAMA

Karabük Derin Haber olarak görüştüğümüz Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş durumu takip ettiklerini söylediler.

Karabük Milletvekili Cumhur Ünal,  konuyu duyar duymaz en üst makamlardan detayı öğrenmeye çalıştığını belirtti. Ünal;

İç İşleri Bakan Yardımcısı ve Sağlık Bakan Yardımcısı ile görüştüm. Biliyorsunuz yaklaşık bir aydır yurt dışından gelen vatandaşlarımız var. Umreden dönen vatandaşlarımız var. Erasmus ya da yurt dışında eğitim görüp de dönen öğrencilerimiz var. Yurt dışından gelen diğer vatandaşlarımız var. Bunlar alınan karar gereği yurda girişlerinde 14 gün karantinada bekletiliyor. Hepsi hava alanlarından alınıp istanbul’dan, Ankara’dan başlayarak bir çok ilde misafir edilmeye başlandı. Mesela umreden dönen Karabüklüler de Gölbaşın da gözlem altına alındı. Geleceklerin hepsi yani bin tane Cezayirli diye bir şey söz konusu değil. İçlerinde kendi vatandaşlarımız var. Belki kısmen Cezayir vatandaşları olabilir. Her ilde zaten bu tür durumlar için bir yer ayrılmıştı. Gelenler olursa bunlar önceden ayrılan İsmail Necatibey yurduna yerleştirilecek. Emniyet her türlü izolasyon tedbirini alacak.” dedi.

Ayrıca tüm dünyada olduğu gibi olağanüstü bir durum var. Kim gelirse gelsin turistik amaçlı gelmiyor. Ne yapılıyorsa insanımızı korumak için yapılıyor. Gelen olursa yurtlarımıza gelen kişiler direk yurtlara alınacaklar. Dışarı bırakılmayacaklar. Nasıl gelirlerse o şekilde de geri gidecekler.Şeklinde sözlerini tamamladı.

Karabük Milletvekili Niyazi Güneş ise, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da dahil, Dış İşleri Bakanlığımız ve diğer yetkililerin havaalanındaki Cezayirliler konusunda ciddi görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Güneş; “Biz nasıl uçuşları kapatsak da kendi vatandaşlarımızı toplayıp getiriyorsak. Cezayir’de kendi vatandaşlarını muhakkak almalı. Bildiğim kadarı ile Cezayir Büyükelçisi de çalışma yapıyor. Hatta İstanbul’da bir otel kiralanıp kendi vatandaşlarının bu otelde kalması bile gündemde. Ancak henüz hiçbir şey kesin ve net değil. Geleceklerin tamamınında Cezayirlililer olacak diye bir netlik yok” dedi.

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.