Karabük Derin Haber

“Karabük 10 Yılda Devamlı Geri Giden Bir İl Oldu”

“Karabük 10 Yılda Devamlı Geri Giden Bir İl Oldu”
43.714 okundu
11 Mart 2019 - 14:47

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere sayılı günler kala seçim çalışmalarına devam eden, AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, halkın kendisine ilgi ve alakasını her geçen gün arttığını ifade etti.

Vatandaşlar ise Karabük Üniversitesini 10 yılda nasıl sıfırdan parmakla gösterilen bir üniversite yaptıysa, Karabük’ü de parmakla gösterilen bir il yapacağına inançlarının tam olduğunu belirtti.

Karabük’ün artık kaybedecek bir zamanı olmadığını söyleyen Ak Pati Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal maalesef Karabük 10 yılda bırakın ileriye gitmeyi, devamlı geri giden bir il olduğunu belirterek; “Halkımızın ve mahalle sakinlerimizin dertlerini dinlemek, isteklerini öğrenmek için mahalle mahalle teşkilatımızla geziyoruz. Mahallelerimiz de 10 yılda mevcut belediye başkanı tarafından söz verildiği halde bugüne kadar yapılmayan birçok sorun bulunmakta. Bunu yaptığımız toplantılar da mahalle sakinleri bizlere iletiyorlar. Mahalle sakinlerinin dertlerine ve isteklerine çare olacak kişinin ayaklarına geldiğimizi söylüyoruz. Projelerimizi anlatıyoruz. İktidar olan partinin belediye başkan adayı olarak projelerimizi devletimizin desteği ile yapacağız. Mevcut belediye başkanı grafikerlere çizdirdiği projeleri halkımıza yapacağını iddia ediyor. Bu projelerini hangi para ile yapacak, Bu projeleri hayata geçirmek için belediye bütçesi yeter mi? Mesela yağmur suyu drenaj çalışması, trafik sorununu 10 yılda niye çözmedi? Kitapçıkların da başka gösterip, gösterdiğin ile alakası olmayan çalışmaları yapıp bizleri kandırdı diye bana her mahallede söylüyorlar. Bizim yapacağımız projeler ise onaylanmış gerçek, birçoğunun gerekli izinlerin alındığını, ödenek sıkıntısı olmayan, devlet desteği ile yapılacak projeler olduğunu ve belediyenin parasını ise gerçekten Karabük halkının işini, aşını ve ekmeğini büyütecek çalışmalara harcayacağımı anlatıyorum. Çamur atarak, doğruları anlatmayarak, Karabük halkını kaldırarak değil ben yapacaklarımı, Karabük’ü şaha kaldıracak, bu güzel şehrimizi parmakla gösterilecek bir şehir yapacak olan ve ete kemiğe bürünen, sadece kazma vurulması kalan projelerimi halkımıza anlatıyorum.” dedi.

Uysal, Gönül Belediyeciliği Anlayışından Yana

Belediyeciliği gönül belediyecilik anlayışı ile yapacağını belirten Uysal, “Allah’ın izni ile 1 Nisan da Belediye Başkanı olduğum da kapım tüm hemşerilerime açık olacak. Ben ne dersem o olur, benim kararlarım geçer anlayışımız olmayacak. Biz Belediyeciliği bu şehrimize değer katacak tüm projelerimizi halkımızla birlikte yapacağız, onların görüşlerini, onların arzu ettiği şekilde yapacağız. Bunu rektörlük zamanım da üniversite de yaptım. Aynısı Belediye Başkanı olduğum da Belediyemiz de de yapacağız. Cumartesi günü 100 yıl mahallesinde, Pazar günü 5000 evlerde kurulan pazarları gezdik. 100.yıl pazarın da yağmur yağdığında hem esnaf hem de vatandaş çatıdan akan sularla mağdur oluyorlarmış. Onlarca bu sıkıntı mevcut belediye başkanına iletilmiş, bırakın çare bulunmayı, halkın dertlerini bile dinlenmemiş. Aynı şekilde rüzgârlı, yağmurlu, karlı havalarda, esnafın ve halkın mağdur olduğu 5000 evler pazarın da hazırladığı üsttü kapalı, oto parkı olan modern Pazar yeri projemiz ile halkımızın ve esnaflarımızın dertlerine son veriyoruz. Karabük’te kimi dinlesen mevcut belediye başkanına kim derdini anlatsa ya kapıdan kovulmuş ya da çare olunmamış.  Hemşerilerim hiç endişelenmesin. Allah’ın izniyle 1 Nisandan sonra dertlerine derman, kanayan yaralarına merhem olacağız. Halkımız her şeyin farkında. Gereken cevabı sandıkta verecekler. Halkımızın bize gösterdiği bu yoğun ilgi ve alakaya, 1 Nisandan itibaren çok çalışarak sorunlarına çözüm üreteceğiz. Karabük’ü ortak akıl ile birlikte yöneteceğiz.” ifadelerini kullandı.

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.