Karabük Derin Haber

Ovacık’ta Elektrik Kesintileri Vatandaşları Pes Dedirtti

Ovacık’ta Elektrik Kesintileri Vatandaşları Pes Dedirtti
2 okundu
19 Ağustos 2019 - 10:25

Son aylarda Karabük’ün Ovacık ilçesinde sık sık meydana gelen elektrik arızaları ve enerji kesintileri vatandaşları çileden çıkartırken, yapılan şikâyetler karşısında zamanında ve yeterince ilgilenilmediği öne sürüldü.

Karabük’ün en küçük ilçesi olmasına rağmen hem de iktidarın iki milletvekilinin ilçesi olan Ovacık köylülerinin ve vatandaşlarının son aylarda elektrik kesintileri ve saatlerce süren tamirat süreci nedeniyle hayli dertli. 

Kurban Bayramında meydana gelen elektrik arızaları vatandaşları çileden çıkarırken bazı vatandaşları kurban etlerinin buzdolapları çalışmadığından bozulduğu, sulama amaçlı kullanılan elektrik motorlarının ani kesilmeler nedeniyle arıza yaptığı hatta yandığı iddia ediliyor.

Bu kadar sık elektrik kesintisi ve çok geç gelen hizmet nedeniyle bir Ovacıklı vatandaş “Burası Tunceli Ovacık değil, Karabük Ovacık. Belki oraya bizden çok daha zamanında ve kesintisiz hizmet geliyordur. Yetkililer bir an önce buna bir çözüm bulunmalı” şeklinde görüşlerini dile getirdiler.

Ovacık köylülerinin seçtiği Ak Partili il genel meclis üyeleri ise şikayetlerden bilgilerinin olduğunu ve durumu milletvekillerine ilettiklerini söylediler.

Öte yandan edindiğimiz bilgilere göre elektrik dağıtımını sağlayan firmanın Ovacık’ta bulunan arıza müdahale ekibini Eskipazar ilçesine kaydırdığı, buradan doğru hizmet vermeye çalıştığı, Eskipazar’da bulunan ekibin bile yeterli donanıma sahip olmadığı belirtiliyor.

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.