Karabük Derin Haber

Şahin, Elektrik Hatları Eski Yenilenmesi Lazım

Şahin, Elektrik Hatları Eski Yenilenmesi Lazım
11 okundu
19 Ağustos 2019 - 15:05

Ovacık ilçemizde bıkkınlık derecesine varan elektrik kesintileri ile ilgili vatandaşların serzenişlerini dile getiren haberimizin ardından ilk müjdeli haber Şahin’den geldi.

23. Dönem TBMM Başkanı, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, yöremizin büyüğü Mehmet Ali Şahin yaptığımız görüşmede arızaların giderilmesi için iki personelin yeniden görevlendirileceği müjdesini verdi.

Şahin, “Ben de bir Ovacıklı olarak son dönemlerde gelip gittiğimde aynı kesintileri yaşıyorum. Bu kesintilerin asıl sebebi hatlar çok eski. 40 Yıllık hatlar. Yenilenmesi lazım. Yenilenebilmesi için direklerin bulunduğu yerlerde kamulaştırma yapılması, kamulaştırma içinde ödenek aktarılması lazım. Bu konu ile ilgili hızlı bir çalışma yapmamız gerekiyor. Daha önce ilçemizde elektrik dağıtım kurumunun iki elemanı vardı. Ancak birisi görevden ayrılmış. Sonra da mobil ekip olarak Eskipazar’dan sorunların çözülmesine çalışılmış. Ben ilgili elektrik dağıtım kurumunun hem Karabük’teki yetkilisi hem de Merkezdeki yetkilileri ile görüştüm. Bu bölge için iki kadroya ihtiyaçları varmış. Söz verdiler. Merkez bu kadroyu inşallah en kısa sürede verecekler ve iki eleman alınarak Ovacık’ta görevlendirilecek.” dedi.

Yöremiz büyüğü Mehmet Ali Şahin, TEDAŞ yetkilileri ile de görüşeceğini ve hatların yenilenmesi noktasında mümkün olan en hızlı şekilde yapılmasına gayret gösterilmesini sağlayacağını belirtti.

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.