Karabük Derin Haber

Iraklı Hasta Özel Medikar Hastanesi’ni Tercih Etti

Iraklı Hasta Özel Medikar Hastanesi’ni Tercih Etti
5 okundu
06 Eylül 2019 - 14:30

Iraklı Hasta Özel Medikar Hastanesi’ni Tercih Etti

Karabük’ün tek büyük özel hastanesi olan Özel Medikar Hastanesi Iraklı hastanın derdine çare oldu.

Irakta yaşayan Awatit Atta Alzubaid tedavi olmak amacıyla gittiği Türkiye’de bir çok sağlık kuruluşunda “Bu ameliyatı yapmak çok zor. Hayatına bu şekilde devam edeceksin” denilerek, ilaç tedavisi verilip taburcu edildiğini fakat şifayı Karabük’te bulduğunu söyledi.

Her iki dizinde de ileri derecede deformasyon olan Alzubaid, yol yürüyemez ve gündelik işlerini yapamaz hale geldi. Yaşamına elektrikli tekerlekli sandalye ile devam ediyor. Alzubaid, 2018 yılında Özel Medikar Hastanesinde Diz Protez Ameliyatı olan başka bir hasta ile tanıştı. Bir ümit Karabük’e geldi ve Özel Medikar Hastanesi Ortopedi Uzmanı Op.Dr. Halil İbrahim Gümüş’e muayene oldu.  Alzubaid’e, ileri derecede deformasyonu ve riskli bir ameliyat olduğu iki dizinden farklı zamanlarda yapılmak üzere ameliyat önerdi. Ağrılara dayanamadığını ifade eden Iraklı hasta ameliyat olmak istediğini söyledi. Tüm bunlar neticesinde tetkikleri yapılan ve gözden geçirilen hasta Op. Dr. Halil İbrahim Gümüş tarafından hiçbir komplikasyon olmadan başarılı bir şekilde ameliyat edildi. Yapılan operasyon sonrası hekim kontrolünde bir gün sonra yürütülen hastaya fizyoterapistler tarafından egzersizler uygulandı.

“Allah hepsinden razı olsun”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Iraklı hasta Alzubaid; “Dizlerimde yaşadığım sağlık problemleri neticesinde tekerlekli sandalyeye mahkum kaldım. Rabbime çok dua ettim, şansıma Özel Medikar Hastanesinde, aynı benim durumumda olan başka bir hasta ile karşılaştım. Bir gün bile düşünmeden yola çıktım. Hastaneye tekerlekli sandalye ile geldim şimdi yürüyorum. Hekimimden ve tüm hastane çalışanlarından çok memnun kaldım Allah hepsinden razı olsun. Ameliyattan sonra yaşam kalitem yükseldi ve tekrar yaşadığımı hissediyorum.’’ diyerek, Özel Medikar Hastanesi Op.Dr.Halil İbrahim Gümüş ve  tüm çalışanlarına teşekkür etti.

 

 

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.