Karabük Derin Haber

Safranbolu’ya Bir Eğitim Yuvası Daha Kazandırılıyor

Safranbolu’ya Bir Eğitim Yuvası Daha Kazandırılıyor
18 okundu
04 Ekim 2019 - 16:24

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde hayırsever Ali Baltacı tarafından Esentepe Mahallesine yapılacak olan Ali Baba İlköğretim Okulunun temeli dualarla atıldı.   

Törene; Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk, İlçe Müftüsü İsmail Temur, Hayırsever Ali Baltacı, kamu kurumlarının Müdür ve Amirleri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri katıldı.

Temel atma töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu Karabük ve ilçelerindeki eğitim öğretim ile ilgili bilgiler verdi.

Ali Baltacı ise neden okul yaptırdığı konsudunda ise ailesinin kendisini okula göndermediğini, buna karşın ısrar ettiğini ve 15 yaşında okula başladığını ifade ederek daha sonra işyeri kurduğunu ve muhasebede kimseye hesap soramadığını ve o anda okumanın önemini anladığını belirtti. 

Ayrıca çocukları çok sevdiğini ifade eden Baltacı; “Ana sınıfından sonra ilkokul yaptırabilmek beni çok mutlu ediyor. Destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Törende konuşan Karabük Valisi Fuat Gürel ise; “Bir eğitim yuvasının daha temelini atmanın heyecanı içerisindeyiz. Bir iki ay evvel Kanuni Ortaokulunun temelini attık. İnşallah o da kısa sürede eğitime kazandırılacak. Onu Devletimizin Milletimizin kaynakları ile yaparken hayırseverimizin çabası ile inşallah bir okulumuzun temelini de birlikte atacağız. Ali Baba geçtiğimiz günlerde ziyaretime geldiğinde eğitim öğretime verdiği önemden bahsetti. Böylesi, eli öpülesi insanların sayısının artması gerekir. Karabük gibi sanayinin başkenti dediğimiz bir ilde bu sayıların onlarla ifade edilmesi gerekir. Ben Sayın Ali Baltacı’ya bir kez daha teşekkür ediyor, okulun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk’ün yaptığı duadan sonra Ali Baltacı İlköğretim Okulunun temeli için butona basıldı.

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.