Karabük Derin Haber

Vali Gürel’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Vali Gürel’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı
6 okundu
28 Ekim 2019 - 15:45

Vali Gürel’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Karabük Valisi Fuat Gürel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Gürel mesajında, aziz milletin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazdığı dünyada eşi ve benzeri görülmemiş istiklal ve istikbal destanı. Eğilmez başına taç yaptığı Cumhuriyetin 96. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve gururunu hep birlikte yaşadıklarını belirtti.

Gürel, şunları kaydetti:

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘fikren ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli’ muhafızları olarak gösterdi. Türk gençleri, eğitimden sağlığa, ekonomiden teknolojiye her alanda büyük ve güçlü Türkiye’miz. Kalkınması için ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde aziz milletimizin belirledi. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine hiç durmadan ve yorulmadan koşuyor. Şahit olmanın verdiği heyecan ve bir olmanın, muasır medeniyetler ötesine taşıyacağımıza inancım tamdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal Savaşı ve 15 Temmuz kahramanlarını, kanlarıyla ve canlıları ile bu toprakları bize vatan yaptılar. Aziz şehitlerimizi sonsuz rahmet, kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizin baş tacımız emanetlerini minnetle anıyorum. Karabüklü hemşehrilerim nezdinde tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

 

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.