Karabük Derin Haber

Türkiye Cumhuriyeti 96 Yaşında!

Türkiye Cumhuriyeti 96 Yaşında!
20 okundu
29 Ekim 2019 - 14:50

Türkiye Cumhuriyeti 96 Yaşında!

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı.

Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer’in makamında tebrikleri kabul etmesiyle başlayan program Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda devam etti. Törene; Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hasan Başkök, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Emrah Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Safranbolu Kaymakamı Ürkmezer, protokol ve halkın bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuştu. Safranbolu Kaymakamı Ürkmezer, büyük Türk milletinin birlik, beraberlik ve geleceğe dönük umutlarının kaynağı olan Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yılını kutladıklarını söyledi.

 Cumhuriyetin, hiç şüphesiz, gelecek adına en büyük güvence olduğunu ifade etti. Ürkmezer, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleşen Kurtuluş Savaşı’nı taçlandırıldı. 100. yılına 4 kala yükselerek büyüyen Cumhuriyetimiz, her yıl bir öncekinden daha çetin sınavlardan geçen devletimizin vazgeçilmez rejimi olmaya devam ediyor. Şu anda büyük Türk milletinin ferdi olarak bu kutlu güne kavuşmanın en derin sevinci ve heyecanı içindeyim” dedi.

Konuşmanın ardından şiirler ve kompozisyonlar okundu, halk oyunları gösterisi sunuldu. İlçe genelinde düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Program tören geçişiyle sona erdi.

 

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.