Karabük Derin Haber

Bilgilendirme Toplantısı Safranbolu’da Yapıldı

Bilgilendirme Toplantısı Safranbolu’da Yapıldı
14 okundu
01 Kasım 2019 - 10:52

Bilgilendirme Toplantısı Safranbolu’da Yapıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından 18 Ekim 2019 tarihinde ilan edildi. 2020 Yılı “Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı” bilgilendirme ve eğitim toplantıları yapıldı.

Toplantıda; BAKKA program yönetim birimi ile izleme, değerlendirme ve raporlama birimi personeli tarafından destek programları tanıtıldı. Projelerin hazırlık ve uygulama aşamalarında dikkat edilmesi gereken hususlar açıklandı. Bilgilendirme toplantısının ardından öğleden sonra eğitim oturumu düzenlendi. Eğitim kapsamında projelerin kurgulanması, mantıksal çerçeve matrisi, bütçe planlamasına bakıldı. Faaliyet planı oluşturma, destekleyici belgeler, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi, başvuru aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlara yönelik örnekler üzerinden bilgilendirmeler yapıldı.

Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında;

Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinde iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla 20 milyon lira bütçe ayrıldı. Ve proje başına 500 bin lira ile 2.5 milyon lira hibe verilebileceği ifade edildi.

Proje teklif çağrısına çevrim içi başvuruların 13 Ocak 2020 saat 23.59’da. Taahhütname tesliminin ise 16 Ocak 2020 saat 18.00’da sona ereceği vurgulandı.

Toplantıda başvuru aşamasında matbu evrak talep edilmediği söylendi. KAYS sistemine e-devlet ile giriş yapılıp elektronik imza kullanılabileceği belirtildi. Elektronik imza kullanmayan kurum/kuruluşların başvurularının çevrim içi tamamlanacak. Sonra yalnızca taahhütnamelerini ıslak imzalı Karabük Yatırım Destek Ofisi veya BAKKA Zonguldak Hizmet Merkezine 16 Ocak 18.00 öncesinde ulaştırabilecekleri açıklandı.

 

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.