Karabük Derin Haber

Hangi FETÖ’cü ile Mücadele Ettiniz! Atma Hocam Din Kardeşiyiz

Hangi FETÖ’cü ile Mücadele Ettiniz! Atma Hocam Din Kardeşiyiz
28 Okuma
28 Kasım 2019 - 17:54

Birkaç gündür Eskipazar'ın köylerinde imam olmamasından dolayı vatandaşların yakınmaları ile başlayan tartışmalar pandoranın kutusunu açmış ve birçok eleştiriyi de beraberinde getirmişti.

Diyanetsen Karabük Şube Başkanı Fazlı Özçelik bugün bir basın toplantısı yapmış ve kendine göre çeşitli açıklamalarda bulunmuş. Meslektaşlarımızdan kime sorduysam gitmedim ya da bilgim yok dedi. Keşke bizi de davet etseydi. Gider objektif habercilik açısından hem açıklamalarını değerlendirir hem de kamuoyu adına sorularımızı sorardık.

Tabii birileri aman davet etmeyelim sonra soru sorar fikrini fısıldamadı ise!

Ey Hoca din görevlileri ve diyanet kurumu ile ilgili söylediklerine sonuna kadar katılıyorum ve aslında olması gerekenin bu olduğunun altını çiziyorum.

Ancak başta FETÖ terör örgütü uzantıları olmak üzere çürük elmalar ile sonuna kadar mücadele edilmesi konusunda ısrar ve inancımı sonuna kadar koruyorum.

Kamuoyu takdir eder ki, Cumhurbaşkanı'nın yaverliğine kadar girmiş bu sinsi din ve vatan hainlerinin kurumunuza girmediğini, olmadığını iddia etmek ya saflıktır ya koltuk uğruna umursamazlıktır, ya da değirmenine su taşımaktır.

Sadece bu da değil, her toplulukta olduğunu gibi, aldığının hakkını vermeyen, laiki ile görevini yapmayan savsaklayanlar, kötüye kullananlar olmuştur ve olacaktır.

Sadece biz değil hepimizin görevi de işte bu insanları bulundukları yerlerden temizlemektir.

Yoksa toplantınızda söylediğiniz, olan ve olması gerekenlerin arkasına sığınmak, zımnen Sayın Cumhurbaşkanının sözlerini kullanarak, atıfta bulunarak kullanmaya çalışmak, süslü sözleri ortaya koymak, çürük elmalar ile ilgili bırakın cümleyi tek bir kelime söz söylememek ne manaya geliyor takdiri kamuoyuna bırakıyorum.

SORUYORUM

Sendika başkanı Sayın Fazlı Özçelik Hocam şimdi basın toplantısında soramadığımız bir iki soruyu buradan soralım.

Bugün görevli olduğunuz Camii de cemaate öğle namazını kıldırdınız mı?

Peki Bir süre önce sayın Valimizin Müftü bey ile birlikte Cuma namazına geldiği ve vatandaşların “Hoca bazın namaz vakitlerinde camii de olmuyor. Sık sık yok oluyor” minvalindeki yakınmalarının olduğu cami Sizin görevli olduğunuz Camii miydi?

Yani bu yakınmalar sizin için miydi?

Görevli olduğunuz Camii de son bir yılda haftada kaç kez asli göreviniz olan namaz kıldırma görevini yerine getirmediğiniz yani kaç namaz vakti camii de yoktunuz?

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Sela okutturmaya engel olduğu iddialarının ayyuka çıktığı Eskipazar Müftüsünü şikâyet için giden bir gurup din görevlisinin içerisinde var mıydınız?

Peki ne oldu da Ankara’ya varınca bu şikayet konusundan vazgeçtiniz?

Bu bilgiler yalan mı?

Adaletin ve emniyetin FETÖ’cü oldukları gerekçesi ile görevden aldığı bazı din görevlileri ile ilgili Sendika Şube Yönetimi olarak “Bunlar FETÖ’cü değil” diye karar aldınız mı?

Bu kararı Sendikanız Genel Merkezi’ne gönderdiniz mi?

Yönetim Kurulunuzun bir üyesi, “ben bunları tanıyorum bunlar FETÖ’cüdür. Ben bu kararın altına imza atmam. Vicdanıma sığmaz. Yarın bana Rabbim sorar. " Dedi mi?

Peki sizin bir nevi kefil olduğunuz bu karardan sonra Diyanet Kurumundan ihraç edildiler mi?

İhraç edildiler ise siz kimlere kefil olmuş oldunuz?

Sahi şu ana kadar gerek sendika başkanı olarak gerek din görevlisi olarak kurumunuzdaki FETÖ temizliği ile ilgili ne katkı sağladığınız?

Hangi FETÖ uzantısının ismini cismini verdiniz?

Kimin ile Ne kadar mücadele ettiniz?

Sizce hiç mi yok tu?

Görmediniz, duymadınız, bilmiyor muydunuz?

Atmayın Hocam Din Kardeşiyiz.

Siz önce bunlara bir cevap verin. Sonra hakkı, hukuku, adaleti öne çıkarıp milleti iftiracılıkla suçlayın.

Emin olun bizim abdestimizden şüphemiz yok.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Karabük Derin Haber 2020 © Tüm Hakları Saklıdır. Karabük'te doğru haberin adresi.