Karabük Derin Haber

Yıllardır Malikanesinin Güvenliğini Kardemir’e Ödettirmiş!

Yıllardır Malikanesinin Güvenliğini Kardemir’e Ödettirmiş!
33 Okuma
12 Aralık 2019 - 18:34

Yıllardır Malikanesinin Güvenliğini Kardemir’e Ödettirmiş!

Kardemir Yönetim Kurulu’ndaki görev değişiminin ardından ortaya çıkmaya başlayan bazı iddialar şaşırtmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz Kasım ayında Kardemir’de Yönetim Kurulu Başkanlığında değişikliği oldu.  Yıllardır Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapan ve son olarak Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Kamil Güleç bu vasıflarını kaybetmişti.

İşte etkin yöneticilik vasfı düşmesi ile birlikte şaşkınlık yaratacak bazı iddialarda ardı ardına gelmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde Kardemir Yönetim Kurulu defterinde Kamil Güleç’in kendi el yazısı ile yapılan tahrifat haberi kamuoyuna bomba gibi düşmüştü.

Kardemir’in 2017 deki genel kurulu öncesi hisse senetleri ile ilgili yaptığı takas yaptı. Ortaya çıkan eski para ile trilyonlarca lira vergi şoku ise hissedarlar tarafından tepki ile karşılanmıştı.

Ortaya çıkan yeni bir iddia ise yine akılları karıştırdı. Bilindiği gibi 2010 yılında Kardemir’de ciddi sendikal hareketler ve olaylar yaşanmıştı. Bu süre zarfında Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan vekiline devlet koruması verilmişti. Bu koruma o günden bugüne kadar devam ediyordu.

Kardemir yönetim kurulu üyesi Kamil Güleç’in Safranbolu Köyiçi mevkiinde bulunan trilyonluk malikanesinin güvenliğini de Kardemir’e sağlattığı öne sürülüyor. Yani Güleçlere ait trilyonluk villa malikâneyi gece gündüz Kardemir’in anlaşmalı özel güvenlik şirketinin elamanları koruyor.

VATANDAŞLAR DA YORUMLARINI YAPTI

Söz konusu iddiaları duyan bazı vatandaşlar ise; “Yuh ki yuh. Daha neler duyacağız. Kendileri trilyonluk, ihracat şampiyonu vasıfları olmalarına rağmen, Şirketin tabiri caiz ise etinden, sütünden her şeyinden yararlanmışlar. Bedavaya getirmişler. Hani insanın ekmeğini de Kardemir versin mi? diyesi geliyor” şeklinde yorumlarını dile getirdiler.

KARDEMİR’DEN NİYE ATTIN, NİYE ALDIN?

Öte yandan bir süredir yönetimleri döneminde uygulanan üst yönetici politikaları da eleştiri olmaya devam ediyor. Bazı personelin özellikle de teknik bazı üst yöneticilerin Güleçlere ait (ortağı oldukları) şirketlerde işe başlaması tezatlık olarak yorumlandı. Soruları da beraberinde getirdi.

Bazı iş çevreleri; “Bu insanların iş akdi neden fesh oldu? Eğer Kardemir’in işe yarar personeli ile neden fesh edildi? İşe yaramıyordu ise neden kendi şirketinize aldınız?” şeklinde şaşkınlıklarını ifade ettiler.

Bilindiği gibi son olarak Yaklaşık bir buçuk ay önce kalite güvence müdürü Figen Dikitaş görevden alınmıştı. Dikilitaş’ın geçtiğimiz günlerde Güleçlere ait şirkette iş başı yaptığı belirtiliyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Karabük Derin Haber 2020 © Tüm Hakları Saklıdır. Karabük'te doğru haberin adresi.