Karabük Derin Haber

Güleçler Malikanesinde Kardemir Özel Güvenliği Kim Görevlendirdi?

Güleçler Malikanesinde Kardemir Özel Güvenliği Kim Görevlendirdi?
24 Okuma
13 Aralık 2019 - 10:25

Kardemir’in safran güvenlik hizmetleri firmasına ait önceleri 3 daha sonra 2 ye düşürüldü. Personelin yıllardır görevlendirilmesinden kimin haberi vardı?

Kardemir’in ücretini ödediği özel güvenlik personellerinin Güleçlere ait özel malikanenin yıllardır güvenliğini yaptığı ortaya çıktı. Bir anda sorularda peş peşe geldi.

Konuya yakın kaynaklarca bu görevlendirmenin kimin talimatı ile devam ediyor. Süreç içerisinde değişen Yönetim Kurulu üyelerine ve Genel Müdürlere bu bilgi verildi. Her yönetim döneminde uygunluk alınıp alınmadığı sorgulanmaya başladı!

Devletin verdiği korumaların bile yılda bir kez devam edip edilmeyeceği talep ve izne bağlı. Özel malikaneye Kardemir’in ücretini ödedi. Özel güvenlik elemanları içinde aynı iznin Yönetim Kurulu ya da Genel Müdür’den alınıp alınmadığı sorgulanıyor.

Kardemir eski Genel Müdürü Fadıl Demirel yaptığımız görüşmede 2010’daki sendikal hareketler sırasında fevkalade olaylar yaşandı. Kendisi de dahil Yönetim Kurulu Başkan ve Vekiline Kardemir’in güvenlik personeli koruması sağlandı. Ancak olayların yatışıp üzerinden zaman geçince bu korumalıktan vazgeçildi. Güleçlerin malikanesinin kapısına sürekli özel güvenlik tahsisinden bilgisinin olmadığını söyledi.

Bir diğer eski Genel Müdür Ercüment Ünal ise ücretini Kardemir’in ödediği özel güvenlikten bilgi ve haberinin olmadığını belirtti.

Şimdi gözler yıllardır Güvenlik Müdürlüğü yapan Taşkın Yılmaz’a çevrildi.

Daha önce görev yapmış Genel Müdürler bilgimiz yok dediler. Güvenlik Müdürü Yılmaz’ın Güleçler Malikanesinde yaklaşık 10 yıldır kimin talimatları ile özel güvenlik görevlendirmesine devam ettiği merak konusu oldu.

Konunun ilk yönetim kurulunda detaylı görüşülmesi hatta Müdür Taşkın Yılmaz’dan detaylı izahat istenmesi bekleniyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Karabük Derin Haber 2020 © Tüm Hakları Saklıdır. Karabük'te doğru haberin adresi.