Karabük Derin Haber

Vekillerden İsim Açıklaması: Haberler Gerçeği Yansıtmıyor!

Vekillerden İsim Açıklaması: Haberler Gerçeği Yansıtmıyor!
21 Okuma
13 Aralık 2019 - 11:49

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş tarafından yapılan ortak açıklamada; Türker İnanoğlu’nun yaptırdığı iletişim fakültesine isminin verilmeyeceği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Ünal ve Güneş tarafından yapılan ortak açıklamada;

Yönetmen ve yapımcı Türker İnanoğlu tarafından Safranbolu ilçesinde yapımına iletişim fakültesi  isminin verildi. YÖK’ün engel olduğu açıklamalarının doğru olmadığı ifade edildi.

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:

‘Bay sinema’ lakabıyla Türk sinemasının ünlü isimlerinin başında gelen Türker İnanoğlu. Safranbolu ilçemize yaptırmakta olduğu iletişim fakültesine isminin verilmesi ile ilgili basına ve kamuoyuna paylaşım olarak düştü. Düşen paylaşım, ‘Türker İnanoğlu İletişim Fakültesine YÖK’ engeli şeklindeki bilgi ve haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Sayın Türker İnanoğlu, Safranbolu ilçemiz ve Karabük ilimizin önemli bir şahsiyeti ve de değeridir. YÖK Başkanlığı ile yaptığımız görüşme neticesinde bu bilgi ve paylaşımın gerçeği yansıtmadığını belirtmek isteriz. Sayın İnanoğlu’nun yaptırmakta olduğu binaya ‘Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi’ ismi verilecektir. Bunun yanında, bina tamamlandığında bina içerisinde Türker İnanoğlu müzesinin kurulması ve Türker İnanoğlu Araştırma Merkezi kurulması gündemimizde bulunmaktadır. Bu vesile ile öncelikle Sayın Türker İnanoğlu’na ilçemize kazandıracağı Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi için halkımız adına çok teşekkür ediyor, şahsına sağlık ve afiyet diliyoruz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Karabük Derin Haber 2020 © Tüm Hakları Saklıdır. Karabük'te doğru haberin adresi.