Karabük Derin Haber

KARDEMİR’de Ürün Geliştirme Çalışmaları

KARDEMİR’de Ürün Geliştirme Çalışmaları
23 Okuma
13 Aralık 2019 - 17:43

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş (KARDEMİR) tarafından Türkiye’nin en kalın çapta kangal üretimi yapıldı.

KARDEMİR Genel Müdürü Hüseyin Soykan;

KARDEMİR’in kurduğu çubuk kangal tesislerinde otomotiv, savunma ve makine imalat sanayi sektörlerine yönelik vasıflı çelik üretmeye devam ettiğini söyledi.

Fabrikanın, somun imalatına uygun Türkiye’nin en kalın çapta kangal üretimini de başarıyla gerçekleştirdiğini ifade eden Soykan;

“Çubuk ve Kangal Haddehanemizde esnek bir üretim yapısına sahip. Otomotiv, savunma ve makine imalat sektörleri var. Ve birçok sektör için muhtelif kalite ve çaplarda ürün geliştirme çalışmalarımız devam ediyor. Sahip olduğumuz IATF 16949 Otomotiv Yönetim Sistemi ile birlikte özellikle yerli otomotiv üretimimize de ciddi katkıları olmasını bekliyoruz. Bağlantı elemanları imalatına uygun çelik kalitelerini ülkemizin önde gelen cıvata ve somun üreticileri ile birlikte geliştiriyoruz. Somun imalatına uygun 38 ve 42 milimetre çaplarında 1006 kalite kangal ile bu alanda Türkiye’nin ilk üretimini gerçekleştirmiş olduk. Tüm çalışanlarımı kutluyorum. Emeklerine ve alın terlerine sağlık. Sektörün tamamen ithalat yolu ile karşıladığı kalın çaplardaki kangal ürünlerimizin çeşitlenmesi, ülkemizin dış ticaretine olumlu katkıda bulunacaktır” dedi.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Karabük Derin Haber 2020 © Tüm Hakları Saklıdır. Karabük'te doğru haberin adresi.