Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

İş İnsanları Karabük’e Umut Veriyor

İş İnsanları Karabük’e Umut Veriyor
6.267 okundu.
05 Kasım 2020 - 10:33

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Salih Yılmaz Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 60 bin liralık cihaz ve malzeme bağışında bulundu.

Korona virüsle mücadele de özellikle sağlık kurumları zor günler geçiyor. Vaka oranlarında artış gözlemlenirken özellikle oksijen cihazı ve maskeye ihtiyaç duyan KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Salih Yılmaz adeta Hızır gibi yetişti.

İş insanı Salih Yılmaz Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yüksek akış oksijen cihazı ve 5 adet helmet maskesi bağışında bulundu. Yaklaşık 60 bin TL civarında bulunan malzemeler hastanede kullanılmaya başladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TSO Meclis Başkanı Yılmaz, “Özverili bir şekilde çalışmalarını sürdüren sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Bu hastalık tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Tüm dünyada olduğu gibi Karabük’ümüzde de pozitifli vakalarda büyük artış gözükmektedir. Korona virüsle mücadelede bizlerde varız demek için hastanemize yüksek akış oksijeni ve maske bağışında bulunduk” ifadelerini kullandı.

“İş İnsanları Karabük’e Güven Veriyor”

Sağlık alanında ülke ve bölge o k  zor günler geçiriyoruz.  Özellikle sağlık çalışanları ve sağlık kurumları ekstra mesai yapmak durumunda kalıyor. Bununla beraber artan korona virüs vakaları nedeni ile hastanelerde yığılma meydana gelirken tedavi sürecinde kullanılan sağlık malzemelerine  ihtiyaç daha da arttı.

KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi de korona virüsten nasibini almış ve özellikle acil girişinde yığılmalar meydana gelmişti.

Ardından korona virüs vakaları için ikinci bir acil yapılması planlanmış fakat ödenek konusunda sıkıntılar yaşanmıştı.  Karabüklü İş İnsanı Sedat Namal acilin yapımında gereken desteği vereceğini ifade ederek sürecin hızlanmasını sağladı.

Bununla beraber Karabük TSO Meclis Başkanı Salih Yılmaz’ın da KBÜ’ye cihaz ve malzeme desteğinde bulunması korona virüsle mücadele de Karabüklülere ve sağlık çalışanlarına güven verdi.

Düzeltme

Dün gündeme getirdiğimiz bağış haberinde İş İnsanı Sayın Salih Yılmaz’ı TSO Başkanı o k yazarak yanlışlık yapılmıştır. İş İnsanı Salih Yılmaz TSO Meclis Başkanı’dır. TSO Başkanı Mehmet Mescier’dir.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.