Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

İsrail’e Lanet Okudular, Koronavirüse Davetiye Çıkardılar

İsrail’e Lanet Okudular, Koronavirüse Davetiye Çıkardılar
2.246 okundu.
11 Mayıs 2021 - 11:41

Karabük’te bir araya gelen sivil toplum örgütleri ve yüzlerce öğrenci Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik yapılan zalimliği protesto etti. 

Karabük’te çok sayıda vatandaş gece saatlerinde PTT kavşağında toplandı. Türk ve Filistin bayraklarıyla donatılan araçlarla konvoy oluşturan vatandaşlar şehir turu attı. Ardından Kent Meydanı’nda toplanan kalabalık sloganlar atarak Filistin halkına destek verirken, İsrail’e lanet okudu. Yüzlerce yabancı öğrenci de protestoya destek verdi. Kalabalığın maske ve sosyal mesafe kurallarına uymaması tedirginlik oluşturdu. Memur-Sen İl Temsilcisi Zeki Öz’ün okuduğu basın açıklamasının ardından kalabalık polis kontrolünde dağıtıldı.

“Tam Kapanma Süreci Unutuldu”

Ülke genelinde yapılan eylemlerde birçok birçok vatandaş bir araya gelerek İsrail’e tepki gösterdi. Tam kapanma sürecinde sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden eylemcilere bir yandan da tepki yağdı. Bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından, fiziksel mesafe ve maske kurallarına uymayan eylemcilerin koronavirüsle mücadele sürecinde yapılan fedakarlık zarar verdiği ileri sürüldü. Eylemcilerin tedbirlere uymaması vatandaşlarda tedirginlik oluşturdu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.