Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Eflani Belediye Başkanı Ertuğrul’a “Aday Ol” Baskısı

Eflani Belediye Başkanı Ertuğrul’a “Aday Ol” Baskısı
1.276 okundu.
15 Mart 2023 - 16:13

Milletvekilliği adaylık müracaatlarının başlamasıyla birlikte birçok isim aday olmak istediği partilere müracaat ediyor. Bu esnada Eflani’nin ileri gelenleri ise belediye başkanı İbrahim Ertuğrul’a milletvekili adayı olması noktasında baskı yapmaya başladılar.

Yüksek Seçim Kurulu’nun açıkladı 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde Karabük’te hangi partide kimlerin aday olacağı merakla beklenmeye başladı. Öte yandan Karabük’ün ilçelerinde de kıpırdanmalar başladı. İstanbul Eflanililer Derneği Başkanı Abdullah Adatepe sosyal medyadan yaptığı açıklamayla, Eflani’den bir milletvekili çıkarmak gerektiğini öne sürdü.

Başkan Adatepe, “Parlamentoda bir milletvekilinin olması, Eflani halkının en büyük özlemi ve isteklerinden biridir. Senelerdir iktidara yüzde 70’e yakın oy veriyoruz, artık Eflanili bir milletvekilimizin olması gerekir. Bunun içinde en uygun aday, dört dönem Eflani Belediye Başkanlığı yapan İbrahim Ertuğrul’dur. Ertuğrul, aday olma konusunda Eflanililere borçludur. Aday olduğu takdirde, maddi manevi kendisini her platformda destekleyeceğiz.” dedi.

EF-DER başkanının bu açıklaması Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul üzerinde ne kadar etkili olur gelecek iki gün içerisinde kamuoyunca görülecektir. Zira kamu çalışanlarıyla beraber belediye başkanlarının da 16 Mart Perşembe günü akşamına kadar istifa etmeleri gerekiyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.