Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Karçimsa Kardemir Sahası Dışına Çıkarılmalı

Karçimsa Kardemir Sahası Dışına Çıkarılmalı
2.300 okundu.
31 Ağustos 2022 - 15:38

Murat Orhan’dan çarpıcı teklif “Karçimsa, Karçel ve Kardökmak Kardemir fabrika sahası içerisinden dışarı çıkarılmalı”

Ulusal ve yerel medyaya verdiği ilan ile bir anda ülke gündemine oturan eski Haddeciler Derneği Başkanı ve İş İnsanı Murat Orhan, Derin TV’de ‘Alıcı Gözüyle’ programına konuk oldu. Sait Alıcı’nın sorularını yanıtlayan Orhan Kardemir yönetimine ilginç önerilerde bulundu.

Murat Orhan katıldığı Alıcı Gözüyle programında “KARÇEL ve KARDÖKMAK Karabük dışına kurulabilir. Karabük dışına demek istediğim, Organize Sanayilere kurulabilir. KARDEMİR’in sahası yetersiz kalırsa, KARÇİMSA’nında çıkması gerekiyor. KARDEMİR içinde saha yetersiz kalacaktır. İleriye dönük planların içinde de bunların olması lazımdır” ifadelerinde bulundu.

Öte yandan İş insanı Murat Orhan’ın tekliflerine Karçimsa, Karçel ve Kardökmak yönetimlerinin nasıl bakacağı henüz belli değil. Ancak Karçel’in İsmetpaşa Organize Sanayi Bölgesine taşınmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Çimento sektörüne yakın kaynaklar ve önceden Karçimsa’da görev almış bazı isimler ise teklife sıcak bakarak “Karçimsa  mevcut hali ile teknolojik ömrünü tamamlamıştır. Kurulduğu zaman şartlarında en iyilerindendi. Ancak günümüz teknolojisi gelişti. Üstelik ortaklarından Kardemir’in üretimi de en az 3 kat arttı.  Yani Çimento fabrikasının hammaddesi olan curufta da tonaj olarak kat kat artışlar oldu. Karçimsa’nın ortakları bir araya gelip Kardemir’in üretimden kalan tüm curufunu çimento üretimine çevirebilecek kapasitede Karçimsa’yı yenilemeleri gerekir. Böylece hammadde olarak başka firmalara satılan curuf, yenilenmiş, üretim kapasitesi artmış çimento fabrikasının ürettiği çimentoya dönüştürülerek Kardemir’in çok daha fazla kar elde etmesini sağlayacaktır. Hem de daha fazla istihdam sağlayacaktır. Eğer Kardemir sahası dışına çıkarılacak ise o zaman da Karabük-Filyos aralığında yeni bir yere taşınılabilir. Böylece Filyos Limanı çalışmaya başladığında, teknolojisi yenilenmiş, üretim kapasitesi kat kat artmış çimento fabrikasının ürettiği çimentolar ihracata yönelebilir. Bu kesinlikle ortaklar arasında değerlendirilmelidir” şeklinde çok ciddi bir öneri ortaya koydular.

Şimdi gözler her üç şirketin yönetimlerinin yapacağı açıklamaya çevrildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.