Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Karabük’e 752 Sosyal Konut İnşa Edilecek

Karabük’e 752 Sosyal Konut İnşa Edilecek
2.443 okundu.
17 Eylül 2022 - 17:57

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en büyük hamlesi olan, Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) yürütülen “İlk Evim İlk İş Yerim” sosyal konut projesinde Karabük’e toplam 752 konut inşa edileceği açıklandı.

“İlk Evim İlk İş Yerim” sosyal konut projesiyle Karabük Merkez’de 280 adet, Safranbolu’da 200 adet, Eskipazar’da 120 adet, Eflani’de 63 adet, Ovacık’ta 30 adet ve Yortan Beldesinde 59 adet olmak üzere Karabük’te toplam 752 sosyal konut inşa edileceği belirtildi.

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, “İlk Evim İlk İş Yerim” sosyal konut projesine ilişkin açıklamalarda bulunarak, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesinin vatandaşlara hayırlı olmasını diledi. Altınöz, “Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı sosyal konut kampanyası olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi ile 81 ilimizde ve Karabük’ümüzde sosyal konutlar yaparak milletimizin istifadesine sunacağız.

Vatandaşlarımız 2+1 konutlara aylık 2 bin 280 liradan, 3+1 konutlara ise aylık 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle sahip olacak. E-Devlet, Halk Bankası ve Ziraat Bankası’ndan 15 Eylül 31 Ekim 2022 tarihleri arasında başvuru yapabilecek. Şehit yakını, gazilerimiz ve engelli vatandaşlarımıza %5, emeklilerimize ve gençlerimize %20 kontenjan verilecek. Devletimizin dünyada eşine az rastlanır bir seferberlikle milletimize sunduğu bu proje ile inşallah yüz binlerce vatandaşımız ev sahibi olacak.

Milletimizle birlikte, ülkemize eser ve hizmet kazandırmayı sürdüreceğiz. Karabük’e desteklerinden dolayı başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Aynı zamanda, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz, önceki dönem TBMM Başkanımız, değerli büyüğümüz Sayın Mehmet Ali Şahin Başkanımıza ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a Milletvekillerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.