Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Safranbolu’da “Doğru Tarıma Geçildi”

Safranbolu’da “Doğru Tarıma Geçildi”
1.130 okundu.
28 Kasım 2022 - 14:35

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin ön plâna çıkan hizmetlerinden biri olan Uygulama ve Üretim Biriminde, vatandaş verilen eğitimler devam ediyor. Talebin yoğun olmasıyla, her salı yapılan derslere Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi ortaklığı ile cumartesi dersleri eklendi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı Birimin Sorumlusu Ziraat Mühendisi Pınar Alazoğlu Uslu’nun anlatımıyla başlayarak, soru cevap ve uygulama şeklinde devam ediyor. Eğitim programına katılan vatandaşlar için Yazıköy’deki birime araç kaldırılıyor. Kursiyerlerin, can kulağı ile dinledikleri derslerden memnun oldukları gözleniyor.

“Burada bilinçli tarımı öğrendik.” diyen Kursiyer Recep Cebeci, “Yanlış yapılan geleneksel tarımdan doğru tarıma geçiş yaptık.” ifadelerini kullandı.

“Profesyonelleştiğimizi Görüyorum”

Bostanbükü’nde yaklaşık 30 yıldır seracılık yapan İlknur Balkaya, eğitimde yeni şeyler öğrendiğini ve doğru bildiği yanlışları fark ettiğini söyledi. “Öğrendiklerimi hemen uygulamaya geçtim ve Pınar Hoca’nın gösterdiği şekilde yaptığımda daha sağlıklı ürün elde ettim. Ve her gelişimde değişik bilgiler öğreniyorum. Profesyonelleştiğimizi görüyorum.” diyerek, Belediye Başkanı Elif Köse’ye teşekkür etti.

Büyük bahçesi olanın da saksıda üretenin de mutlaka buraya gelip, bu eğitimden faydalanması gerektiğine dikkat çeken Kadriye Soykök, “Belediyemize böyle bir imkân verdiği için çok teşekkür ediyoruz. Burada öğrendiklerim bana yarar sağladığı gibi çevremdekilere anlatmamla onlar da yeni bilgiler ediniyorlar. Pınar Hocamıza başarılı anlatımı için ayrıca teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Şükran Kurt, eğitimi verimli bulduğunu şu sözlerle anlattı: “Eğitimden çok memnun kaldım. Hocamızın anlatımının yanında, soru cevap şeklinde bizleri aydınlatması etkinliğe verim katıyor” ifadelerinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.