Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Karabük’te Kan Bağışı Noktalarında Yoğunluk Oluştu

Karabük’te Kan Bağışı Noktalarında Yoğunluk Oluştu
1.466 okundu.
06 Şubat 2023 - 15:57

Karabük’te, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından kan ihtiyacının karşılanması için yoğunluk oluştu.

Karabük Kan Bağışı Merkezi’ne gelenler, deprem bölgesindeki kan ihtiyacının karşılanmasına katkı sunmak için sıraya girdi. Türk Kızılay Şube Başkanı Cemalettin Yavaşçı, gazetecilere, Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Depremi en az hasarla atlatılması temennisinde bulunan Yavaşçı, ciddi büyüklükte depremlerin devam ettiğini hatırlattı. Yavaşçı, kan bağışı kampanyası başlattıklarını belirterek, “Şuan Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığında askerlerimiz yoğun bir şekilde kan veriyor. Ayrıca merkezimizde kan almaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın teveccühü yoğun. Kan talebimiz gelecek günlerde de devam edecek. Vatandaşlarımız gelecek günlerde de bu hassasiyetlerle devam ederse çok iyi olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Bağışçılardan Karabük Üniversitesi öğrencisi Türkmenistanlı Maral Ovezova da depremin ardından acil kan ihtiyacı olduğu için kan vermeye geldiğini söyledi. Öğrenci yurdunda kaldığını ifade eden Ovezova, “Arkadaşlarımızla kan bağışı yapmaya geldik. Şuan 3 kişi kan veriyoruz.” dedi.

Kan bağışında bulunanlardan diş hekimi Adil Furkan Coşkun da depremde kazazedelere yardım etmek için merkeze geldiğini dile getirdi. Arkadaşlarına da kan bağışı yapmaları konusunda duyuru yaptığını anlatan Coşkun, “Maalesef uzakta olduğumuz için elimizden çok fazla bir şey gelmiyor. Allah yardımcıları olsun.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.