Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Karabük İl Özel İdaresinden Yıllık Değerlendirme

Karabük İl Özel İdaresinden Yıllık Değerlendirme
752 okundu.
22 Ocak 2020 - 19:12

Yıldırım ve Uzun 2019 Yılını Değerlendirdi

Karabük İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, 2019 yılında yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Başkan Yıldırım açıklamasında, “Son beş yılda iki adet taş kırma makinesi, seyyar konkasör alımı gerçekleştirilmiştir. Yıllık 250-300 bin tona yakın sarı malzeme üretimi bu makinelerimiz ile yapılmıştır. Eskiden bir adet olan çöp toplama aracımız, idaremizin satın aldığı ve bakanlıktan alınan hibe ile dokuz adede çıkarılmıştır. Bugün 277 köyümüzün yaklaşık 200’ünde 3 bin 400 çöp konteynerimiz ile çöpler Özel İdaremize bağlı personellerimiz tarafından toplanmaktadır. Greyder, ekskavatör, pikap, kamyon, silindir, arazöz, otobüs, yükleyiciler olmak üzere 63 adet iş makinesi alınarak makine parkımız güçlendirilmiştir. 2019 yılında ise sıcak asfalt plentimiz kurulmuştur. Asfalt finişeri, asfalt silindirleri satın alınarak sıcak asfaltı kendi imkânlarımız ile yapabilecek seviyeye ulaşmıştır. 2019 yılında 100 km’den fazla sıcak asfalt yapımı merkez ve ilçe köy yollarımızda tamamlanmıştır.” dedi.

Mehmet Uzun: “ 2019 Yılında Başarılı Bir Çalışma Sezonu Geçirdik ”

İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun ise Karabük İl Özel İdaresi o k başarılı bir çalışma sezonu geride bıraktıklarını söyledi.

Bir sonraki yıla daha iyi hazırlandıklarını belirten Genel Sekreter Uzun açıklamalarına şöyle devam etti:

İl genelinde 277 köy, 593 ünite olmak üzere toplamda 870 yerleşim bölgesinde yıl boyunca yoğun bir çalışma sezonunu geride bıraktık. Toplam maliyeti 5 milyon 740 bin TL olan 240 ton saat kapasitesi ile günlük 1,5 – 2 km asfalt yaptık. Sıcak asfalt çalışmasında kullanılmak üzere maliyeti 2.1 milyon TL olan bir adet finişer ve iki adet silindiri araç parkımıza kazandırdık. Sıcak asfalt çalışmasına başlamadan önce kendimize 90 km’lik bir hedef koymuştuk. Sezon bittiğinde ise Özel İdare ve KÖYDES kaynaklı 100 km asfalt çalışmasını tamamlayarak hedefimizi aşmanın gururunu yaşadık. 20 adet kamyon, 1 adet finişer, 3 adet greyder, 2 adet toprak silindiri, 2 adet asfalt silindiri kullandık. Yol ve Ulaşım Hizmetleri müdürlüğümüze bağlı 34 personelimizle birlikte hizmet verdik. 2019 yılının Kasım ayı sonu itibariyle de toplamda 252 bin 852 ton malzeme üretimi gerçekleştirdik.

Keltepe Kayak Merkezinde Önemli Çalışmalar Gerçekleştirdik

Açıklamasında Keltepe Kayak Merkezinde ki çalışmalardan da bahseden Uzun;

Çevre düzenlemesi, otopark ve yol genişletme yaptık. 50 metre genişliğinde bin 200 metre uzunluğunda pistlerin düzenlemesi ve sanat yapıları dediğimiz taş duvar çalışması gerçekleştirdik. Toplamda Keltepe Kayak merkezine ulaşım noktasında 20 km olan asfalt çalışmamızın ise 11,5 km’sini tamamladık. Önümüzdeki dönem diğer kısmı bitireceğiz. Bunların yanı sıra tesise Baby-Lift sistemi kurulumu ile kar motoru alımını gerçekleştirdik. Özel İdare o k, Karabük’ümüzün turizmine büyük katkı sağlayacak olan Keltepe Kayak merkezinde önemli çalışmalar gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

2019 yılı içerisinde Su ve Kanal Hizmetleri o k gerçekleştirilen çalışmaları da anlatan Uzun; “KÖYDES kapsamında bu yıl Merkez, Eflani, Eskipazar, Ovacık, Safranbolu ve Yenice’de toplamda 53 proje tamamlandı.Yapılan bu çalışmaların toplam maliyeti ise 2 milyon 636 bin 391 TL’dir. Ayrıca 277 köyünün 593 ünitesinde hemen hemen 870’e yakın yerleşim bölgesinde içme suyu ve kanalizasyon hatlarında meydana gelen arızaları giderildi.” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.