Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.

KARDEMİR Personel Alımı Açıklaması; “Kimse İşinden Ayrılmasın”

KARDEMİR Personel Alımı Açıklaması; “Kimse İşinden Ayrılmasın”
Mevlüt Budak( [email protected] )
6.534 okundu.
15 Temmuz 2021 - 16:12

KARDEMİR işçi alımı için “en az bir ay önceden aktif sigortalı olmamalı” maddesinden dolayı mürecat etmek isteyen vatandaşların mevcut işlerinden istifa etmelerine gerek olmadığını duyurdu.

Hatırlanacağı üzere KARDEMİR geçtiğimiz günlerde personel alım ilanını açıklamış ve binlerce vatandaş KARDEMİR’de çalışmak için başvuru şartları incelemişti. Başvuru şartlarında yer alan ‘en az bir ay önceden aktif sigortalı olmamalı’ maddesi KARDEMİR’de çalışmak isteyen vatandaşlarda kafa karışıklığına neden oldu.

KARDEMİR’in özellikle işçi alımların yapılacağı ilanın içinde “İEP (İşbaşı Eğitim Programı) Kapsamında istihdam edileceğinden, program başlangıç tarihinden en az bir ay önce aktif zorunlu sigortalı olmayan” maddesi, çok sayıda gencin mevcut işlerinden ayrılmasına neden oldu.

“KİMSE MEVCUT İŞİNDEN AYRILMASIN”

Yaşanan kafa karışıklığının ardından KARDEMİR’den bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada KARDEMİR’e başvurmak isteyen vatandaşların mevcut işlerinden ayrılmasına gerek olmadığı vurgulandı. Kafa karışıklığına neden olan maddenin ardından yapılan duyuruda KARDEMİR’e işe girme hakkını kazananların, bu haklarının korunacağı ve gerekirse İşbaşı Eğitim Programı (İEP) kapsamında bir ay sonra işe başlatılabileceğini belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.