Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.

Kardemir’den Gençlere Mesleki Eğitim

Kardemir’den Gençlere Mesleki Eğitim
Mevlüt Budak( [email protected] )
1.807 okundu.
26 Temmuz 2021 - 10:49

Yetişmiş ve kalifiye insan gücünü etkin bir şekilde yöneterek üretimine devam eden KARDEMİR gelecek yıllara insan kaynağı alanında yatırımlarına devam ediyor. Uzun vadede ihtiyaçlarına sanayi ve okul iş birliği çerçevesinde çalışmalarına devam eden KARDEMİR Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Genç nesillerin yetiştirilmesi amacı ile imzalanan protokol sayesinde öğrenciler endüstriyel bakım-onarım meslek dallarında öğrenciler haftanın 3 gününü Kardemir’de, 2 günü ise okullarında eğitim alacak. Uygulamalı eğitim protokolüne göre 4 yıl süre ile uygulanacak olan projede, öğrencilerin sadece mesleki alandaki gelişimleri değil, sosyal hayatlarındaki kazanımları da göz önünde tutulacak. Tiyatro ve müzik gibi kültürel çalışmalarında içerisinde yer alacak olan öğrenciler, iş hayatını da yakından görecek ve profesyoneller ile çalışma fırsatına sahip olacak.

Mesleki ve teknik eğitimlerin de KARDEMİR uzman ve mühendisleri tarafından destekleneceği proje kapsamında, öğrencilerin sigortaları Millî Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak.  Proje kapsamında KARDEMİR ise öğrencilere iş olanaklarından faydalanmalarını sağlayacak.

Gelecek nesillerin mesleki ve sosyal alanda güçlü bireyler olmasının hedeflendiği projede, öğrenciler şirketin Eğitim Müdürlüğü imkanlarından da faydalanabilecek. Öğrenciler bu doğrultuda İngilizce ve Bilgisayar dersleri gibi eğitimlere ve yaşam bilgisi seminerlerine tabi tutulacak.

2021 ilköğretim/ortaokul mezunu, yapılacak beceri testinde ve mülakatlarda başarılı olan öğrenciler projeye kayıt olmakla birlikte, ileriki yıllarda Kardemir’de iş olanağına da sahip olabilecek.

KARDEMİR Genel Müdürü Necdet Utkanlar’ın ve Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın imzaladığı protokol kapsamındaki projeye başvuru yapmak isteyen öğrenciler Kardemir A.Ş. Eğitim Müdürlüğü ile iletişime geçebilirler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.