Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Özbekistan Heyeti KBÜ’yü Ziyaret Etti

Özbekistan Heyeti KBÜ’yü Ziyaret Etti
1.764 okundu.
13 Aralık 2021 - 17:35

KBÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mücahit Coşkun, Özbekistan’ının çeşitli üniversitelerinden gelen akademik heyeti Rektörlük makamında ağırladı. 

Ali Şir Nevai adlı Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi Özbek Dili ve Edebiyatı Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Laylo Raupova görüşmede Karabük Üniversitesi’nin ulus rası alanda aldığı başarıları dikkatle takip ettiklerini belirterek akademik konularda iş birliği yapmak istediklerini söyledi.

Özbekistan da bulunan Ali Şir Nevai Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi, Fergana Üniversitesi ve Andican Üniversitesi Öğretim Üyeleri, akademik iş birliği konularında görüşmek üzere Karabük Üniversitesine geldi.

  Heyette; Ali Şir Nevai Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi Özbek Dili ve Edebiyatı Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Laylo Raupova, Filoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Bakhtiyor Mengliev, Bilgisayar Dilbilimi ve Dijital Teknolojiler Bölümü Başkanı Dr. Botir Elov, Fergana Devlet Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Zuhra Akbarova, Andican Devlet Üniversitesi Özbek Dilbilimi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Shohida Shakhobiddinova, Ali Şir Nevai Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi Öğretim Üyesi Dilrabo Elova, Ali Şir Nevai Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi Öğrenci Temsilcisi Nafosat Zaripboyeva bulundu.

Özbekistan’dan gelen heyet Rektör Vekili Prof. Dr. Mücahit Coşkun tarafından Rektörlük makamında karşılandı. Prof. Dr. Coşkun görüşmede ilk o k heyete KBÜ hakkında bilgiler aktardı. Toplantı iki üniversitenin tanıtım videoları izlenmesi ve yapılabilecek anlaşmaların görüşülmesi şeklinde devam etti.

“Akademik Anlamda Yapılan İş Birliklerini Büyük Önem Veriyoruz”

Taşkent Devlet Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi Özbek Dili ve Edebiyatı Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Laylo Raupova “Türkiye, Özbekistan’ın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkelerden. Bu nedenle akademik alanda yapılan iş birliklerine büyük önem veriyoruz. Amacımız dünya çapında almış olduğu başarılarla akademik faaliyetlerine devam eden Karabük Üniversitesi’nin tecrübelerini öğrenmek. Aynı zamanda iki üniversite arasında öğretim üyeleri ve öğrenci değişimi sağlamak. Karabük Üniversitesi Özbekistan’da tanınan, bilinen en meşhur üniversitelerden birisi. Dilde dolaşan, konuşulan bir üniversite. Biz de tecrübelerinizden faydalanmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Görüşmeye KBÜ Genel Sekreteri Lütfü Köm ve Bilgi İşlem Daire Başkanı Yahya Karabudak da katı k KBÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Mücahit Coşkun’a eşlik etti.

Programın sonunda KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mücahit Coşkun günün anısına konuk hediyelerini takdim etti. Özbek heyet de günün anısına Coşkun’a hediyelerini verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.