Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

“Kimsenin Hasta Olmasını İstemiyoruz”

“Kimsenin Hasta Olmasını İstemiyoruz”
1.640 okundu.
04 Eylül 2020 - 13:58

Karabük Valisi Fuat Gürel korona virüs vakalarında artışın devam etmesi durumunda yeni kısıtlamaların gelebileceğini söyledi.

İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında 81 ilde olduğu gibi Karabük’te de denetimler yapıldı. Karabük’te yapılan denetimlere katı k esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Karabük Valisi Fuat Gürel, maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarılarda bulundu.

Denetimlerin ardından basına açıklamalarda bulunan Vali Fuat Gürel haziran ayından itibaren başlayan kontrollü sosyal hayat döneminden sonra denetim ekiplerinin sürekli sahada olduğunu vurguladı. Kurban Bayramının ardından vaka sayılarının arttığının altını çizen Gürel bu artışların azalması için ek tedbirler alındığını kaydetti.

Korona virüsün çok kolay bulaşabildiği belirten Gürel, virüsün ölümcül sonuçlar getirdiğini beyan etti. Devlet o k tüm mücadelenin virüsü yenmek olduğunu söyleyen Gürel bu bağlamda toplum o k herkesin bu mücadeleye destek olması gerektiğini vurguladı.

Gürel korona virüs tedbirleri kapsamında İl merkezinde 13, ilçe merkezlerinde de ayrıca oluşturulan denetim ekiplerinin olduğunu söyledi.

“Yasaklamalar gelebilir”

Denetim ekipleri ile birlikte 33 bin denetim gerçekleştirildiğini ifade eden Karabük Valisi Fuat Gürel, “Maksat vatandaşımızın duyarlılığını arttırmak, belirlenen kurallar çerçevesinde esnafımızın bu süreçten zarar görmeden vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek açısından iş yerlerinden faydalanmasını sağlamak. Eğer artış devam ederse mecbur kalıp bir kısım kararlar ve yasaklamalar gelebilir. Hiç kimsenin hasta olmasını istemiyoruz. Herkes sağlığına dikkat ederse bu mücadelede başarılı olacağız.” dedi.

Denetimlerde Vali Gürel’e İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık eşlik etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.