Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.

Marmaris Orman Yangını İçin Karabük’ten Ekip Desteği

Marmaris Orman Yangını İçin Karabük’ten Ekip Desteği
Mevlüt Budak( [email protected] )
1.222 okundu.
22 Haziran 2022 - 13:28

Marmaris orman yangını ile ciğerlerimiz yanıyor. Bölgede söndürme çalışmaları devam ederken birçok ilden de söndürme çalışmaları için ekipler destek için yola koyuldu. Yangın söndürme çalışmalarında görev almak üzere Karabük, Devrek, Yenice ve Safranbolu’dan da ekipler Marmaris’teki yangını söndürmek için bölgeye intikal ediyor. 

Geçtiğimiz yıl yaz aylarında ülkemizin birçok bölgesindeki orman yangınlarının ardından Türkiye yasa boğulmuştu. Karabük ilimizde de geçen yıl ağustos ayında orman yangını gerçekleşmişti. Karabük’ün Ödemiş köyünde dağlık alanda çıkan yangını söndürmek için Karabük halkı seferber olmuştu. Şimdi ise Marmaris’teki yangın ile Türkiye yeniden endişe ve korku içinde.

Muğla Marmaris’te bilinmeyen bir nedenden dolayı  ormanlık alanda yangın çıktı. Yangın saat 20.02’de başladı ve ilk müdahale 20.10’da yapıldı. An itibariyle bölgede 2 uçak, 5 helikopter, 20’ye yakın arazöz, 150 orman işçisi ve itfaiye ekipleri ile söndürme çalışmaları sürdürüldü. Mahalle sakinleri de traktörlerine bağladıkları tankerlerle söndürme çalışmalarına destek oldu. Ancak alevler rüzgarında etkisi ile kısa sürede yayıldı. Yangının etkili olmasının ardından sosyal medya da gündem oldu.

“Ateş Savaşçılarımız Yola Çıktı”

Marmaris orman yangını alanında söndürme çalışmaları devam ediyor ancak  havadan ve karadan yangını söndürmek için müdahale yapılmasına rağmen çalışmalar yetersiz kalıyor bu sebepten dolayı birçok ilden söndürme çalışmalarında görev almak üzere ekipler gönderildi.  Karabük, Devrek, Yenice ve Safranbolu’dan ekipler Marmaris’te çıkan orman yangını için yola çıktı.

Öz Orman İş Sendikası Karabük Bölge Başkanlığının sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda; “Devrek, Yenice, Karabük, Safranbolu Yeşil Vatan’ın koruyucuları Ateş Savaşçılarımız Muğla Orman Yangında görev almak üzere yola çıktılar, hayırlı yolculuklar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.