Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Mehmet Mescier Uygulama Okulu’nda Mezuniyet Heyecanı

Mehmet Mescier Uygulama Okulu’nda Mezuniyet Heyecanı
1.719 okundu.
18 Haziran 2021 - 14:05

Mehmet Mescier Özel Eğitim ve Uygulama Okulu’nda 2020-2021 yılı mezuniyet heyecanı yaşandı. 7 öğrencinin mezun olduğu okulda, öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. 

Orta ve ağır düzeyde zihinsel engelli ve otistik öğrencilere yönelik öğretimin yanında mesleki eğitimin verildiği Mehmet Mescier Özel Eğitim Uygulama Okulunda mezuniyet töreni düzenlendi. 35 öğrencinin bulunduğu okulda 2020-2021 yılı mezuniyet yılında 7 öğrenci belgelerini alırken, çalan şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendi.

Aileler ve öğretmenlerin de öğrencilerin mutluluklarına şahit olduğu mezuniyet töreninin açılışında konuşan Okul Müdürü Adnan Taşlıyan, “Bugün burada mezuniyet için buluştuk. 7 tane pırlanta gencimizi mezun edeceğiz ve onlardan ayrılacağız. Buraya ilk geldiğimde branşım olmamasına rağmen çok sevdim. Burada hizmet etmenin buradaki gençlerimize hizmet etmenin ne kadar önemli olduğunu, onların sevgisinin ve hareketlerinin ne kadar samimi olduklarını gördük. Onun için bu okulda olmaktan, bu öğrencilerin müdürlüğünü yapmaktan son derece mutluyum. Bütün çocuklarımıza gelecek hayatlarında sağlık, sıhhat ve mutluluk diliyorum. Umarım her şey istedikleri gibi olur” diye konuştu.
Mezun olan öğrencilerden Murat Yenikomşuoğlu ise mezun olup arkadaşlarından ayrılacağı için üzgün olduğunu dile getirdi.
Konuşmanın ardından kesilen mezuniyet pastası ile birlikte engelli öğrencilere mezuniyet belgeleri verilirken, mezuniyetin sembolü o k kep fırlatma da ihmal edilmedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.