Ecdat yadigarı camiler hem yıllara meydan okuyor hem de turist ağırlıyor Ecdat yadigarı camiler hem yıllara meydan okuyor hem de turist ağırlıyor

Ak Parti'de mart 2024 seçimlerine hazırlık devam ederken teşkilatlarda da değişim yaşanıyor. Göreve geldiği günden itibaren Karabük merkezinde yaptığı çalışmalarla göz dolduran Özkan Çetinkaya merkez ilçe başkanlığından istifa etti. Özellikle geçtiğimiz milletvekili seçimlerindeki saha çalışları ile mevcut milletvekillerinin de takdiri kazanan, partililireni atom karınca lakabını taktıkları Çetinkaya kendi istediği ile istifasını verdi.

Partiden daha önceden yapılan açıklamalarda 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde il genel meclis, belediye meclis ve belediye başkanlığına aday olacakların istifalarını vermeleri istenmişti. Bu bağlamda Özkan Çetinkaya'nın Karabük Belediye Başkan Aday Adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Öte yandan Çetinkaya sosyal medya dan yaptığı açıklamada;

Saygıdeğer hemşehrilerim,

AK Parti gibi büyük bir siyasi oluşumun içesinde yer alarak sizlerin teveccühü ve desteğiyle çalışmaktan onur duyduğum AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanlığı görevimden gönül birliğiyle aldığımız karar sonucunda istifa ediyorum.

Genel Başkanımıza, İl Başkanımıza, Milletvekillermize, Merkez İlçe teşkilat kademelerine ve tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi iletiyorum.

Mevkiden makama,ilişkiler ağından imkanlara kadar herşey gelir geçer,meziyet ve şahsiyet kalır. Emek ziyan olmaz. Eser unutulmaz. İzzet solmaz. Unutulmayacak eser,meziyet,şahsiyet ve hoş bir sada bırakabildiysek bizim için pek iyi bir vedadır.

Daima omuz omuza, birlik, beraberlik ve izzetle kalın.

AK Parti ailesine ve hemşehrilemize saygılarımla..

dedi.