Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
2.251 okundu.
02 Mart 2022 - 17:51

Safranbolu’da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü programı belli oldu. Safranbolu Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinliklerde özellikle iz bırakan ve işkence gören kadınların anılması ve farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin önderliğinde, Dünya Emekçi Kadınlar Günü anma programı hazırlamak için bir araya gelen dernek ve kuruluş üyeleri; bugün yaptıkları 3. ve son hazırlık toplantısında, programın kararlarını a k hazırlık başladı.

8 Mart 2022 Salı günü başlayacak anma organizasyonu, 10 Mart Perşembe günü tamamlanacak. Yürüyüş, söyleşi, ağaç dikme, tiyatro gibi etkinliklerin yapılacağı programla; iz bırakan ve işkence gören kadınların anılması ve farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

“Programı Kadınlarımız Adına Çok Önemsiyorum”

Toplantı sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Elif Köse, vatandaşları anma programına katılmaya davet etti.

Başkan Elif Köse “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile bütün sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin kadın temsilcileri ile bugün üçüncü toplantımızı yaptık. Programımızı şekillendirdik. Üç gün boyunca dolu dolu 8 Mart’la ilgili farkındalık yaratacak konserler vereceğiz, yürüyüşler ve söyleşiler yapacağız. En önemlisi de iz bırakan kadınlar ve cinayete kurban gitmiş kadınlarımız için bir koruluk oluşturacağız. Hep beraber ağaç dikeceğiz. Bunu, kalıcı bir proje olduğu için kadınlarımız adına çok önemsiyorum.

8 Mart’ta katılımın çok daha iyi olması, ses getirmesi için kadınlarımızın bizimle birlikte olmasını istiyorum. Katılım iyi olursa daha fazla ses getirir. Gerçekleştirilecek olan programda emeği geçen tüm kadınlarımıza da ayrıca emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

(4) Karabük Derin Haber | Facebook

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü toplantısı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.