Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü’nden Refik Polat’a Ziyaret

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü’nden Refik Polat’a Ziyaret
3.077 okundu.
17 Aralık 2021 - 18:17

Mühendislik Eğitim Programları ve Akreditasyon (MÜDEK) konusunda sunum yapmak için Karabük Üniversitesine gelen Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.
Mehmet Sarıbıyık, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı makamında ziyaret etti.

Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) kalite ve akreditasyon temelli vizyonu doğrultusunda Türkiye’nin ilk akreditasyonunu 2016 yılında alan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
Teknoloji Fakültesi, uyguladığı bir dönem tam zamanlı eğitim iş birliği modeli, 7+1 ile üniversite sanayi iş birliğinde örnek olmuş; YÖK’ün ve TÜBİTAK’ın “İş birliği güç birliği” projesi kapsamında
da faaliyetler göstererek sektörün ihtiyaçlarına uygun mühendis yetiştirme, sektörle akademik çevreleri bir araya getirme gibi önemli çalışmalar yürütmüştür. Bu kapsamda KBÜ Mühendislik Fakültesi öğrencileri ve akademisyenlerini bilgilendirme amacıyla Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık Mühendislik Fakültesi Hamit Çepni Konferans Salonu’nda sunum gerçekleştirdi.

Programın ardından KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’a günün anısına plaket takdim etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.