Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

SAM Okulları ile TSO Arasında Protokol İmzalandı

SAM Okulları ile TSO Arasında Protokol İmzalandı
2.837 okundu.
24 Eylül 2020 - 18:57

Salih Aydın Mesleki Koleji ile Karabük TSO arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü imzalandı.

İmzalanan protokolün ardından konuşan Aydın hedeflerine ulaştıkları taktirde Karabük’te konuşulacak bir işe imza atacaklarını vurguladı. Özel sektör ile TSO’nun tarihinde ki en anlamlı projelerden biri olduğunu ifade eden Aydın, mesleki eğitim ile özel sektör iş birliğinin sürdürülmesi yönünde bir adım olduğunu söyledi.

Salih Aydın TSO’nun yaptığı çalışmalar ve bu sürece sunduğu samimi, istekli ve sonuç odaklı katkılar nedeniyle teşekkür etti.  Önümüzdeki eğitim döneminde velilerin ve öğrencilerin mutluluğunun önemli olduğuna değinerek gelecek yıllara ilişkin öğrenci ve veliler üzerinde olumlu algının yayılması noktasında bu eğitim sezonunun çok hayati bir görüntü vereceğini vurguladı. Bu protokolle biz sanayiciden bir şey istemek yerine onlarla bütünleşildiğinde neler olabileceğini göstermek adına bir adım attık semeresini ilerleyen yıllarda göreceğiz diyerek genç ve dinamik işgücünü en iyi şekilde yetiştirmek ve profesyonel hayata hazırlamanın hem kamunun hem de özel sektörün güçlü ve sürekli iş birliği içinde çalışmasıyla mümkün olduğunu vurguladı. Söz konusu protokolle sanayide ihtiyaç duyulan nitelikli insan kaynağının, reel sektör ve akademi iş birliğiyle yetişeceğini, sonraki aşamada da istihdamda aktif şekilde yer alacağını dile getirerek Türkiye’mizin ‘Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi’ vizyonuna hizmet edeceğiz dedi

Salih Aydın açıklamasının son bölümünde; “İş gücü piyasasındaki arz-talep dengesini en iyi şekilde kurup, kabiliyet eksikliklerini gidermek durumundayız. Gençlerimize ve mevcut çalışanlarımıza değişen koşullara karşı esneklik kazandırabilmeli, yeteneklerini çeşitlendirmeliyiz. Biz Özel Sektör tarafı  olarak üzerimize düşeni en iyi şekilde yapmaya hazırız.  Paydaşımız Ticaret ve Sanayi Odasının da bu konuda ne kadar hassas ve istekli olduğunu bizzat gördük. İşte imzaladığımız bu protokolle de Karabük özelinden başlayarak sektörün ihtiyacına doğrultusunda eğitim içeriklerinin güncellenmesine yönelik somut bir adım atmış oluyoruz.” Mesleki eğitim güçlendikçe Türkiye de güçlenecektir dedi .

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.