Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

“Sanayi Altyapısını İyileştirme Çalışmalarımız Başlayacak”

“Sanayi Altyapısını İyileştirme Çalışmalarımız Başlayacak”
1.743 okundu.
25 Mayıs 2021 - 11:14

Safranbolu Sanayisi Altyapı İyileştirme Projesi kapsamında Safranbolu Sanayi Esnafı ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

2020 Yılı Sanayi ev Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında Safranbolu Belediyesi tarafından uygulanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenen “Safranbolu Sanayisi Altyapı İyileştirme Projesi” kapsamında yapılacak çalışmalar için Safranbolu sanayi esnafı ile bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

“Sanayi Altyapısını İyileştirme Çalışmalarımız Başlayacak”

Toplantıya Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Başkan Yardımcısı Metin Yıldırım’ın yanı sıra proje koordinatörü Yılmaz Olcay ve Su ve Kanalizasyon Müdürü Mete Cenik ile Enerjisa temsilcileri katıldı

Proje ile ilgili konuşan Başkan Elif Köse; “2020 Yılı Sanayi ev Çevre Altyapısı Mali Destek Programı” kapsamında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projemizin nihayet uygulama safhasına geçtik. Önümüzdeki günlerde, sanayi altyapısını iyileştirme çalışmalarımız başlayacak. Bu kapsamda sanayi alanımızda; 1145 metre su şebekesi yenilenirken, 2152 metre yeni su şebekesi döşenecek. Bununla birlikte 871 metre kanalizasyon hattı yenilenecek. 115 adet parsel bacası konu k bu parsellere bağlantılar yapılacak. 456 metre yeniyağmur suyu drenaj hattı yapılacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Köse, toplantıya iştirak eden esnaf teşekkür ederken, projeye sanayi esnafının da destek vereceğinden emin olduğunu, işbirliği içerisinde rahatsızlık vermemek için daha çok gece çalışması ile mağduriyetin ortadan kaldırılacağına ve kısa sürede tamamlanacağına inandığını söyledi.

Bütçesi 1.947.756 TL olan projenin 1.460.817 TL’si Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı, kalan 486.939 TL’si ise belediyemiz tarafından karşılanacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.