Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

TAKSİM CAMİİ’NE KARABÜKLÜ MÜEZZİN

TAKSİM CAMİİ’NE KARABÜKLÜ MÜEZZİN
6.662 okundu.
29 Mayıs 2021 - 14:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılından beri hayal ettiği Taksim Camii dün kılınan cuma namazı ile birlikte hizmete açıldı. Milyonlarca kişinin ilk cuma namazını kıldığı Taksim Camii’nde kimlerin görevlendirileceği ise merak ediliyordu. Taksim’in simgelerinden biri olan Taksim Camii’ne Karabüklü müezzin Cengiz Bayraktar atandı. 

Taksim Camii Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Camii’de kılınan ilk cuma namazı ile hizmete açıldı. Açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Taksim Camisi’ni bir süre önce yeniden ibadete açtığımız Ayasofya Cami-i Kebir’e verilen bir selam, İstanbul’un fethinin 568. yıl dönümüne bir hediye o k görüyorum. Burası İstanbul’un fethine de bir hediyedir” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ülkede sayılı projeler arasında yer alan camide hangi isimlerin görev yapacağı ise merak ediliyordu. Taksim Camii Müezzinliğine 1986 Karabük İmam Hatip Lisesi Mezunu Karabüklü Cengiz Bayraktar ile Hasan Aktaş atandı.

Cengiz Bayraktar Kimdir?

Kuran-ı Kerim okuma yarışması Türkiye üçüncüsü olan Cengiz Bayraktar 11 Mayıs 1966 tarihinde dünyaya geldi. Eğitim hayatını Karabük’te geçiren Bayraktar 1986 yılında Karabük İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. İstiklal Caddesi Ağa Camii’nde görev yapan Cengiz Bayraktar yapılan son atama ile birlikte Taksim Camii’ne atandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.