Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

“Türkiye Azerbaycanlı Kardeşlerinin Yanındadır

“Türkiye Azerbaycanlı Kardeşlerinin Yanındadır
2.677 okundu.
01 Ekim 2020 - 14:52

Karabük İl Genel Meclisi Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda Azerbaycan’a destek mesajı verildi.

İl Genel Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda konuşan Meclis Başkanı Yıldırım, Azerbaycan’a saldıran Ermenistan’ı kınayarak kardeş ülke Azerbaycan’ın her daim yanında olduklarını söyledi.

Toplantı da konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım Ermenistan’ı kınayarak, “Azerbaycan’a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkânlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır. Ermenistan’ın tahripkâr saldırganlığı karşısında gerekli ve yeterli bir tepki ortaya koyamayan ulus rası toplum çifte standardını bir kez daha göstermektedir. Ermeni halkını, kendilerini felakete sürükleyen yönetimlerine ve onları bir kukla gibi kullanan karşı geleceklerine sahip çıkmaya davet ederken, tüm dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan’ın yanında yer alma çağrısı yapıyoruz’ dedi.

“İşgal Ettiğin Karabağ’dan Çık“

Konuşmasının devamında kardeşlik mesajı veren Yıldırım, ”Ermenistan’a “işgal ettiğin Karabağ’dan çık“ diye başlamayan bütün cümleler eksik, bütün `barış` yahut `müzakere` çağrıları beyhudedir. Karabük il genel meclisinden Ermenistan’a sesleniyoruz; İşgal ettiğin Karabağ’dan çık. Dirayetli ve kararlı duruşuna şahit olduğumuz Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’e, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından kardeşim diyerek ifade ettiği gibi, Türkiye “tek millet, iki devlet” anlayışıyla, Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışmasını güçlendirerek sürdürecektir” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.