Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali 23. Kez Başladı

Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali 23. Kez Başladı
1.763 okundu.
08 Haziran 2022 - 19:36

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali 23’üncü kez başladı.
“Kültürel Miras ve Korumacılık” temasıyla 23’üncüsü düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile Misak-ı Milli Meydanı’nda sona eren tören sosyal tesisin açılış töreniyle devam etti.

Burada konuşmada yapan Safranbolu’ya önemli çalışmaları ile katkılarda bulunan ve Safranbolu’da Belediye Başkanlığı yapan Kızıltan Ulukavak Belediye tesislerinin tarihi ile ilgili kısa bir konuşma yaptı.  Kızıltan Ulukavak Geçmiş yıllarda Belediye tesisi olarak hizmet veren tesisin ilerleyen süreçlerde sendika tarafından halka ücretli bir şekilde tesis edildiğini ve sonrasında yasal bir süreçte belediye tarafından geri alındığını belirti. Birçok Safranbolulu ailenin düğünlerinin yapıldığı sosyal tesislerin 2000’li yıllarda çeşitli yıllarda atıl hale geldiğini ifade eden Ulukavak sosyal tesisleri yeniden halkın hizmetine sunan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’ye teşekkür etti.

Kızıltan Ulukavak Bu Tesisin Geri Kazanılması İçin Önemli Bir Mücadele Vermiştir”

Açılış konuşmasını yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu’nun ve Safranbolu halkının böyle bir tesise çok ihtiyacı olduğunu belirterek, sosyal tesislerin geçmiş yıllarda belediyeye kazandırılması için Kızıltan Ulukavak’ın önemli bir mücadele verdiğini hatırlattı.

Başkan Köse; “Hava alabilecekleri, sosyalleşebilecekleri, uygun fiyata yiyip içebilecekleri bir alan yoktu Safranbolu Belediyesi’nin. Türkiye’nin birçok yerindeki belediyelerin kendilerine ait tesisi, misafirhanesi vardır. Ne yazık ki Safranbolu’nun kendine ait bu yıla kadar ne bir tesisi ne de bir misafirhanesi vardı. Özellikle bu kadar çok güzel tarihi binaları varken bir tane tarihi bina alınıp Safranbolu Belediyesine kazandırılmamış. Bu sosyal tesisten sonra bir misafirhanenin de kazandırılması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

Köse, tesisin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardında protokol üyelerinin katılımıyla sosyal tesisin açılışı gerçekleştirildi.

Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin programları hakkında bilgilendirmede bulunmak üzere gazetecilerle bir araya gelen Başkan Elif festivalin Safranbolu’da üniversite, belediye, STK ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirilen bir program olduğunu aktararak, “Kentimizin ve festivalimizin ulusal ve uluslararası platformda tanıtılması ülkemizin var olan zenginliklerinin işlenmesi belgesel film aracılığı belge, bilgi ve doküman arşivinin oluşturulmasına ve bölgede kültür turizminin gelişmesine sağlamış olduğu katkı göz ardı edilemez” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2022 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.