Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Ünal, Ramazan Bayramını Kutladı

Ünal, Ramazan Bayramını Kutladı
1.747 okundu
22 Mayıs 2020 - 14:09

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Ünal, mesajında şu ifadeleri kullandı:

Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş ayı olarak müjdelenen Ramazan ayını en güzel şekliyle yaşayarak uğurlamanın burukluğunu, Ramazan Bayramına kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

İlahi emre uyarak ve yüce Allah’ın rızasına ermeyi murat ederek, bir ay müddetle üzerimize farz kılınan Ramazan orucunu zevkle ve şevkle tutarak kulluk borcumuzu ifaya çalıştık. Günahlarımızdan tövbe ettik, af ve mağfiretimizi diledik. Hasat günü olan Ramazan Bayramına ulaştık.

Bayramlar, birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve saygı ruhunun kuvvetlenmesine, yardımlaşma ve dayanışmanın tesisine; dargınlık, düşmanlık, çekişme ve ihtilafların giderilmesine; çocukların sevindirilip manevi havayı teneffüs etmelerine; toplum bünyesinde açılan yaraların sarılmasına vesile olan müstesna günlerdir.

Bu özel günlerde başta anne ve babalarımız, eşimiz, akrabalarımız olmak üzere tüm dostlarımızı ve komşularımızı unutmayalım. Kovid-19 salgını nedeniyle her ne kadar yüz yüze görüşemesek de dijital dünyanın bize sunduğu iletişim kanallarıyla onların yanında olduğumuzu; sevinç ve kederlerini, varsa sıkıntılarını paylaşmaya hazır olduğumuzu hissettirmeliyiz. Kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizin ailelerini de asla ihmal etmemeliyiz.

Ramazan Bayramı’nın ardından ikinci bir bayramı daha yaşayacağımız günler artık iyice yaklaşmıştır. Bu sebeple sokağa çıkma kısıtlaması süresince, ülkemizin virüse karşı verdiği mücadeleye zarar verebilecek tutum ve davranışlardan kaçınmamız gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın hayırlara vesile olması niyazıyla, başta Karabük’lü hemşehrilerimin bayramlarını yürekten kutluyorum. Bayramın ülkemizin, İslam aleminin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın sağlığına ve barışına  vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum.

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun.

 

 

 

Karabük Derin Haber Copyright © 2020 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.