Karabük Derin Haber – Karabük Haber'in Doğru Adresi

Azmettiricinin bulunamayışının üzerinden GÜN geçti.
casino siteleri

“Vali Gürel’den Maske Mesafe Hijyen Hatırlatması”

“Vali Gürel’den Maske Mesafe Hijyen Hatırlatması”
2.030 okundu.
30 Eylül 2020 - 14:54

Korona virüs salgının önlemek için alınan tedbirler ve önlemler için bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Karabük Valisi Fuat Gürel’in başkanlığında düzenlenen toplantı Karabük’te faaliyet gösteren esnaf oda başkanları ile gerçekleşti.

Korona virüsle mücadele kapsamında gelinen noktadaki tedbirler ve normalleşme sürecine dair alınan kararlar görüşüldü.

Kontrollü sosyal hayat dönemine geçilmesine bağlı o k özelikle Kurban Bayramı ve sonrasında ilimizde hareketliliğin arttığı ifade eden Vali Gürel, “İnsanlarımız esnaflarımızdan hizmet alıyor, esnaflarımızın hizmet verirken Sağlık Bakanlığımız bünyesindeki Bilim Kurulu tarafından belirlenen kurallardan oluşan rehbere uymaya özen göstermeleri gerekiyor. Yaptığımız denetimlerde esnafımızın büyük oranda bu tedbirlere uyduğunu görüyoruz.” Şeklinde konuştu.

“Vali Gürel’den Maske Mesafe Hijyen Hatırlatması”

Salgın hastalıkla mücadele topyekün bir mücadele ile atlatılabilecek bir süreç olduğunu vurgulayan Gürel, “Her türlü ilişkimizde maske, mesafe, temizlik kurallarına riayet etmek durumundayız. Virüs maalesef çok kolay bulaşabiliyor ve ölümcül sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Vatandaşlarımızın öncelikle kendi ailelerinin, akrabalarının ve sevdiklerinin sağlıklarını düşünmesi lazım, zaten bunu sağladığımız müddetçe toplumu da korumuş oluruz. Vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın hem toplum sağlığı hem de kendi sağlığı için bireysel o k tedbirlere uymaları gerekiyor, belirlenen kuralları ciddiye alıp özenle uygulamalıyız. Bu konuda da esnaflarımızdan destek bekliyoruz, bu süreci el birliğiyle atlatacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Toplantıda ayrıca salgınla mücadele kapsamında yapılmakta olan çalışmalar ile denetim ekipleri tarafından yapılan denetimler hakkında İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, Ticaret İl Müdürü Ferudun Karataş, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu tarafından meslek odaları başkanlarına bilgi verildi.

Toplantı, Covıd-19 salgının Karabük’te geldiği nokta ile bu konuda alınan ve alınması gereken önlemler ile ilgili değerlendirmelerde bulunulması ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Karabük Derin Haber Copyright © 2023 - Tüm hakları saklıdır. Karabük'de Doğru Haberin Adresi.