Advert
sandalye fabrikası karabük

Aileler LYS sonrası en büyük destekçi olmalı

NLP Uzmanı ve Profesyonel Yaşam Koçu Burcu Polatdemir, üniversite sınavlarının olduğu bu süreçte ailelerinin öğrenciler üzerinde oluşturabileceği etkilerden bahsetti.

Aileler LYS sonrası en büyük destekçi olmalı
Bu içerik 537 kez okundu.

AİLELER LYS SONRASI EN BÜYÜK DESTEKÇİ OLMALI

Milyonlarca öğrencinin üniversiteye girmek için ter döktüğü LYS ( Lisans Yerleştirme Sınavı) maratonun ilk oturumu gerçekleşti. Sınava girenlerin sadece öğrencilerin olmadığını vurgulayan NLP Uzmanı ve Profesyonel Yaşam Koçu Burcu Polatdemir, sınavın etkilerinin aileleri de kapsadığını ve bu süreçte ailelere çok iş düştüğünü söyledi.

 

NLP Uzmanı ve Profesyonel Yaşam Koçu Burcu Polatdemir sınav sonrası ailelere önemli tavsiyelerde bulundu: “Aileler, sınav sonucu ne olursa olsun buna hazırlıklı olmalı, kaygılı olan bireye karşı daha anlayışlı olmalıdır. İyi sonuçlar alınan puan ya da sınavlarda takdir gören öğrenci, kötü sonuçlar aldığında da tam tersi yargılama, diğer öğrencilerle kıyaslanma veya kendine güvenini kırıcı davranışlara maruz bırakılmamalıdır. Bu süreçte anlaşılmadığını düşünen bireyle ebeveynleri arasında iletişimin kalitesi zarar görebilir.”

 

NLP Uzmanı ve Profesyonel Yaşam Koçu Burcu Polatdemir, ailelerin gençlere başarısızlığın da bir duygu olduğunu bu duygunun bize yapmamız gerekenleri görebilmek için bir fırsat yarattığının önemli olduğunu söyleyerek sözlerine devam etti: “Aileler çocuklarına bunun sadece bir sınav olduğunu hatırlatmalıdır ve kendileri de buna uygun davranmalılardır. Baskıyla yaklaşan ebeveynin bireyle sağlıklı iletişime geçmesi zorlaşır ve bireyi şeffaf davranmaktan uzaklaştırır. Ebeveyn olarak şunu unutmamalıdır ki, hayatta mutlu ve başarılı olmak sadece yüksek sınav notlarına ya da puan barajlarına bağlı değildir. Sınav sonucu yetersiz olsa bile yılmadan çalışan, potansiyelini büyüten, işinde başarılı ve mutlu insanların olduğu gerçeği, çocuklarımıza göstereceğimiz en doğru yol olacaktır.”

 

 

karabük burcu polatdemir karabük lys
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?